You are currently viewing Słoweńska „szóstka” na MŚ w lotach
Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Słoweńska „szóstka” na MŚ w lotach

Słoweńcy podali sześcioosobowy skład na mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się w Planicy. Trener Gorazd Bertoncelj nieco zaskoczył nominacjami.

 

Loty rządzą się swoimi prawami. Przy nominacjach mogliśmy się spodziewać kilku niespodzianek i tak się ostatecznie stało. Gorazd Bertoncelj nominował sześcioosobowy skład swojej ekipy, który na mistrzowskim czempionacie ma walczyć o medale. Wśród powołanych zawodników znaleźli się: Anze Lanisek, Timi Zajc, Bor Pavlovcic, Ziga Jelar oraz bracia Prevc – Domen i Peter. Nominacja w szczególności dla młodszego z braci Prevc może zaskakiwać. Domena w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy na belce startowej i jego dyspozycja na skoczni do lotów jest dużą niewiadomą.

Szczęście jednych skoczków jest nieszczęściem drugich. Od początku sezonu w siemioosobowej kadrze przewidzianej do rywalizacji w Pucharze Świata znajdował się Tilen Bartol i Anze Semenic. Przegranym podjętych decyzji może być Semenic, który jest zawodnikiem bardzo dobrze radzącym sobie na mamutach. W 2018 roku to właśnie on z drużyną wywalczył srebrny medal na mistrzostwach rozegranych w niemieckim Oberstdorfie. Wśród zawodników „srebrnej” drużyny obok Semenica, znaleźli się bracia Prevc – Domen i Peter oraz nieobecny tej zimy Jernej Damjan.

Michał Pasek
sloski.si

 

 

Dodaj komentarz