You are currently viewing Zawody Pucharu Świata w Chinach OFICJALNIE odwołane. FIS szuka zastępczych lokalizacji
Wizualizacja wyglądu skoczni olimpijskich w Zhangjiakou w warunkach zimowych (fot. My Daily Art / Beijing 2022 OC)

Zawody Pucharu Świata w Chinach OFICJALNIE odwołane. FIS szuka zastępczych lokalizacji

Długo oczekiwana informacja dotycząca pucharowej próby przedolimpijskie na skoczniach w chińskim Zhangjiakou dzisiaj ujrzała światło dzienne. Zgodnie z treścią komunikatu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zawody kobiet i mężczyzn planowane na 11-14 lutego 2021 roku nie dojdą do skutku. Potwierdził to sobotni, oficjalny komunikat FIS.

 

Już wcześniej decyzję o odwołaniu zawodów Pucharu Świata zarówno w męskim, jak i żeńskim wydaniu, podjęli organizatorzy w innej azjatyckiej destynacji, a dokładnie w japońskim Zao i Sapporo. Wówczas wydawało się, że podobne postanowienie ze strony działaczy Państwa Środka nadejdzie lada dzień. Dopiero dzisiaj jednak FIS otrzymał wieści ze strony Chińskiego Związku Narciarskiego.

Zgodnie z nimi zawody Pucharu Świata w dniach 11-14 lutego się nie odbędą. Powodem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzone przez chińskie władze, a także obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna, którą musieliby przejść uczestnicy sportowej imprezy. Są to jednak informacje, które dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Sandro Pertile otrzymał drogą „nieoficjalną”. W najbliższych dniach FIS powinien otrzymać oficjalne potwierdzenie w tej sprawie od chińskiej federacji. Dopóki to nie nastąpi, nie nastąpi też oficjalne odwołanie konkursów PŚ.

Biorąc jednak pod uwagę okoliczności, prosimy o wstrzymanie waszych przygotowań do Pucharu Świata w skokach narciarskich FIS w Chinach” – czytamy w komunikacie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Niedługo powinniśmy poznać także informacje dotyczące lokalizacji zastępczych konkursów w dniach 11-14 lutego 2021 roku.

Aktualizacja: W sobotę FIS potwierdził odwołanie zawodów Pucharu Świata kobiet (11-12 lutego), Pucharu Świata mężczyzn (13-14 lutego), Pucharu Kontynentalnego mężczyzn (27-28 stycznia), a także zawodów FIS Cup kobiet i mężczyzn w chińskim Zhangjiakou.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / FIS

 

Dodaj komentarz