You are currently viewing MŚ w lotach: Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy. Kolejność zaskakuje!
Polscy skoczkowie - Żyła, Kubacki, Stoch (fot. Julia Piątkowska)

MŚ w lotach: Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy. Kolejność zaskakuje!

Michal Doležal wytypował polską „czwórkę” do niedzielnego konkursu drużynowego na mistrzostwach świata w lotach. Informacją podzielił się tuż po ostatniej serii konkursu indywidualnego w Planicy. Biało-Czerwoni powalczą w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

 

Już w niedzielę o 16:00 odbędzie się ostatni dzień zmagań w ramach mistrzostw świata w lotach. Na słoweńskiej Letalnicy (HS-240) o medal w konkursie drużynowym powalczą też polscy skoczkowie. Nasi reprezentanci pojawią się na skoczni w następującej kolejności: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Decyzja trenera polskiej kadry dla niektórych może być dość zaskakująca, zwłaszcza w odniesieniu do Dawida Kubackiego, który będzie skakał jako ostatni w naszej drużynie. Przypomnijmy, że tegoroczny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zmagał się z silnym bólem pleców już od początku mistrzostw. Niestety problem zdrowotny miały przełożenie na jego występy podczas jednej z najważniejszych imprez tego sezonu. W końcowej klasyfikacji MŚ w lotach, 30-letni reprezentant Polski zajął 15.miejsce, z którego jak sam przyznał podczas pierwszej rozmowy z dziennikarzem Eurosportu, Kacprem Merkiem, nie jest zadowolony.

Swoją wysoką formę, najlepszą w dotychczasowej karierze zaprezentował Andrzej Stękała, który swoimi skokami w czterech seriach mistrzostw, zapewnił sobie wysoką dziesiątą lokatę. Swoimi występami 25-latek z Zakopanego potwierdził słuszność wyboru Doležala, który dał szansę Stękale wykazać się podczas swoich pierwszych mistrzostw w lotach. Szkoleniowiec z Czech odstawił tym samym Klemensa Murańkę i Aleksandra Zniszczoła.

Na bardzo solidnym poziomie prezentował się w Słowenii Piotr Żyła, który okazał się najmocniejszym z Polaków, plasując się na siódmej pozycji. Ósmy był Kamil Stoch, który nie schodził poniżej przyzwoitego poziomu, jednak podobnie jak Żyle, do najlepszych zabrakło mu sporo punktów. Spoglądając jednak na sytuację szerzej, Polacy wydają się być murowanymi kandydatami do medalu na Letalnicy.

Końcowe wyniki Polaków podczas indywidualnych mistrzostw świata w lotach:

  • Piotr Żyła – 7. miejsce (828.6 pkt)
  • Kamil Stoch – 8. miejsce (808.5 pkt)
  • Andrzej Stękała – 10. miejsce (792.4 pkt)
  • Dawid Kubacki – 15. miejsce (754.4 pkt)

Przypomnijmy, że podczas poprzedniego czempionatu w lotach w Oberstdorfie, Polska w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, zdobyła brązowy medal. Złotem cieszyła się drużyna z Norwegii, a srebro trafiło do Słoweńców. Jak w tym roku zaprezentują się reprezentanci Polski? Czy polscy zawodnicy będą konkurować o medal mistrzostw świata? Na relacje zapraszamy w niedzielę o godzinie 16:00 (seria próbna od godz. 15:00).

 

Karolina Lisiewicz,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz