You are currently viewing Robert Hrgota nowym trenerem Słoweńców

Robert Hrgota nowym trenerem Słoweńców

Robert Hrgota, były skoczek narciarski i późniejszy asystent trenera Gorazda Bertoncelja, został nowym trenerem kadry słoweńskiej.

Po krytyce, którą na Instagramie w stronę szkoleniowca wystosował jeszcze w piątek podczas mistrzostw świata w lotach Timi Zajc i późniejszej dymisji trenera Gorazda Bertoncelja (czytaj TUTAJ), ekipa słoweńskich skoczków została bez głównego trenera. Podczas niedzielnego konkursu drużynowego zawodników startował jego dotychczasowy asystent, Robert Hrgota.

Robert Hrgota ma 32 lata i dotychczas jako skoczek był znany głównie z występów w Pucharze Kontynentalnym, w którym zadebiutował w styczniu 2006 roku. Rok później zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. W tym samym sezonie wraz z Primozem Roglicem, Jurijem Tepesem i Mitją Meznarem zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w konkursie drużynowym. Poprawił tym samym srebrną zdobycz z roku poprzedniego. Na pierwsze pucharowe punkty musiał jednak poczekać kolejne dwa lata, aż do Oberstdorfu w roku 2009, gdzie zajął 27. miejsce. Słoweniec zakończył karierę w 2014 roku, a jego rekord to 210 metrów, ustanowione oczywiście w Planicy.

Po odwieszeniu nart na kołek nie rozstał się jednak ze sportem i rozpoczął szkolenie trenerskie, które zaprowadziło go aż do pozycji asystenta trenera kadry narodowej. Dziś został głównym szkoleniowcem słoweńskiej kadry narodowej.

O losie wspomnianego Timiego Zajca, zadecyduje z kolei komisja dyscyplinarna Słoweńskiego Związku Narciarskiego. Dodajmy, że 20-letni skoczek nie znalazł się w składzie na Puchar Świata w szwajcarskim Engelbergu, który odbędzie się w dniach 18-20 grudnia. Sam zawodnik wyraził już skruchę po swoich mocnych słowach i przyznał, że opowiadanie o problemach kadry na forum publicznym było błędem. Zapowiedział, że chciałby powrócić do rywalizacji w konkursach elity. Czy będzie to jednak możliwe? Przekonamy się wkrótce.