You are currently viewing Puchar Kontynentalny w Planicy odwołany!
Kompleks skoczni w Planicy (fot. Julia Piątkowska)

Puchar Kontynentalny w Planicy odwołany!

Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przekazała informację o kolejnych odwołanych konkursach skoków narciarskich w sezonie 2020/2021. Okazuje się, że do skutku nie dojdzie Puchar Kontynentalny w słoweńskiej Planicy w dniach 9-10 stycznia.

 

Jeszcze niecały tydzień temu, w dniach 10-13 grudnia na „mamuciej” Letalnicy w Planicy rozegrano mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W Słowenii nie było jednak kibiców, a bardzo restrykcyjny reżim sanitarny spowodował mocne ograniczenie liczby osób biorących udział w imprezie. Wszystko po to, aby zachować szczelność pucharowej „bańki”. Poza tym jak wiemy, Słoweńcy byli bardzo zdeterminowani, aby udało się przeprowadzić przeniesiony z marca czempionat, więc jego odwołanie praktycznie nie wchodziło w grę. Przeszkodzić w tym mogła właściwie tylko pogoda.

Inaczej sytuacja wygląda w męskich zawodach niższej rangi (niż Mistrzostwa Świata i Puchar Świata). Takie imprezy nie są obarczone tak dużym ryzykiem finansowym i w przypadku ich odwołania w dobie pandemii koronawirusa, Międzynarodowa Federacja Narciarska wydaje się patrzeć na takie decyzje nieco przez palce. Tym samym Słoweńcy, u których obostrzenia związane z pandemią są wciąż bardzo duże (zakaz imprez z udziałem publiczności, zamknięte lokale, restauracje, godzina policyjna), nie mieli skrupułów, aby odwołać Puchar Kontynentalny, który miał się odbyć na Bloudkovej Velikance (HS-138) w Planicy w dniach 9-10 stycznia 2021 roku.

Przypomnijmy, że wcześniej o odwołaniu zawodów "drugiej ligi" zdecydowali organizatorzy zmagań w norweskim Lillehammer (12-13 grudnia), niemieckim Garmisch-Partenkirchen (23-24 stycznia), chińskim Zhangjiakou (27-28 stycznia) oraz japońskim Sapporo (30-31 stycznia). Pierwsze trzy konkursy PK w sezonie 2020/2021 odbędą się już w czasie przyszłego weekendu na Rukatunturi (HS-142) w fińskiej Ruce.

Pełny terminarz Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 >>>

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz