You are currently viewing Sześć Słowenek skoczy w Ramsau. Klinec poza składem z powodu koronawirusa
Ema Klinec (fot. Bartosz Leja)

Sześć Słowenek skoczy w Ramsau. Klinec poza składem z powodu koronawirusa

Skoczkinie narciarskie są już na ostatniej prostej przygotowań do pierwszego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Panie zmierzą się w kwalifikacjach i konkursie w Ramsau w dniach 17-18 grudnia. W Austrii wystartuje też reprezentacja Słowenii, w której niestety zabraknie jednej z najmocniejszych zawodniczek, Emy Klinec. 22-latka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Jak już kilka razy informowaliśmy, w związku z odwołaniem grudniowych zawodów w norweskim Lillehammer (5-6.12), inauguracja Pucharu Świata kobiet odbędzie się w Austrii 18 grudnia. Działacze z Ramsau postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, ratować sytuację i umożliwić skoczkiniom rywalizację na najwyższym poziomie jeszcze w tym roku.

W międzynarodowym gronie na normalnym obiekcie HS-98 pojawi się też sześć reprezentantek Słowenii. W minionym tygodniu podopieczne trenera Zorana Zupancica miały zgrupowania w słoweńskiej Planicy i właśnie w Ramsau na arenie pucharowej inauguracji. Poza szlifowaniem technicznych detali u swoich podopiecznych, szkoleniowiec chciał wybrać ze swoich siedmiu podopiecznych sześć, które powalczą o pierwsze tej zimy punkty PŚ.

Sytuacja rozwiązała się jednak sama. Po testach na obecność wirusa SARS-CoV-2 okazało się, że jedna z nich, Ema Klinec, otrzymała wynik pozytywny. To oznacza, że 22-latka, która minioną zimę zakończyła na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, nie będzie mogła poskakać w Ramsau i czeka ją kwarantanna, a później kolejne testy. Pozostałe zawodniczki otrzymały wyniki negatywne i mimo, że cała grupa spędziła ostatnie dni wspólnie, to w związku z tym, że ekipa nie znajdowała się jeszcze w pucharowej „bańce” wraz z innymi reprezentacjami, Słowenki będą mogły dołączyć do pucharowej obsady w czwartek i piątek.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Słowenii na PŚ w Ramsau:

  • Nika Kriznar (7. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Spela Rogelj (22. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Katra Komar (27. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Ursa Bogataj (31. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Jerneja Brecl (39. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Maja Vtic (50. miejsce w PŚ 2019/2020).

 

Bartosz Leja,

 

Dodaj komentarz