You are currently viewing Norwegowie z liderem Pucharu Świata na 69. Turniej Czterech Skoczni
Norwescy skoczkowie, od lewej: Lindvik, Granerud, Johansson (fot. Evgeniy Votintsev)

Norwegowie z liderem Pucharu Świata na 69. Turniej Czterech Skoczni

W sześcioosobowym składzie reprezentacja Norwegii wystąpi w rozpoczynającym w 69. Turnieju Czterech Skoczni. W porównaniu z poprzednimi konkursami, w ekipie trenera Alexandra Stoeckla nie zaszły zmiany w doborze zawodników.

 

Norwegowie z racji słabszych występów zaplecza w zawodach Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce, w Pucharze Świata nadal będą mogli wystawić sześciu zawodników. Przypominamy, że zwiększenie kwot startowych przypadło Austrii, Polsce oraz Finlandii.

W składzie popularnych Wikingów nie mogło zabraknąć miejsca dla kapitalnie spisującego się tej zimy Halvora Egnera Graneruda. 24-letni podopieczny Aleksandra Stoeckla wygrał w tym sezonie już pięć pucharowych konkursów i jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W składzie znaleźli się również trzeci w "generalce" Robert Johansson, który dwukrotnie stawał na podium w Niżnym Tagile, a także trzynasty Marius Lindvik, który również zameldował się w czołowej trójce podczas zawodów w Rosji. Przypomnijmy, że 22-letni zawodnik w poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na drugiej pozycji. Szansę występu w imprezie otrzymali również Johann Andre Forfang, a także Daniel Andre Tande, który w sezonie 2016/17 ukończył niemiecko-austriackie tournée na trzecim miejscu, tracąc szansę na triumf zepsutym skokiem w Bischofshofen. Skład uzupełnił niespełna 20-letni Sander Vossan Eriksen, dla którego będzie to debiut na skoczniach w Niemczech i Austrii.

69. Turniej Czterech skoczni tradycyjnie rozpocznie się od rywalizacji w Oberstdorfie, którą zaplanowano na 29 grudnia. Później zawodnicy zmierzą się w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen, a także 3 stycznia w Innsbrucku. Rywalizacja zakończy się w święto Trzech Króli zawodami w Bischofshofen.

Przypomnijmy również, że ostatnim Norwegiem, który cieszył się z triumfu w tym cyklu był Anders Jacobsen, który wygrał go w sezonie 2006/2007.

 

Skład reprezentacji Norwegii na 69. TCS:

  • Halvor Egner Granerud (1. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Robert Johansson (3. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Marius Lindvik (13. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Johann Andre Forfang (14. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Sander Vossan Eriksen (22. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Daniel Andre Tande (33. miejsce w PŚ 2020/2021).

 

Łukasz Serba,
źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz