You are currently viewing Klemens Murańka z negatywnym testem! Walka o występ Biało-Czerwonych!
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Klemens Murańka z negatywnym testem! Walka o występ Biało-Czerwonych!

Tegoroczna edycja Turnieju Czterech Skoczni już stała się wyjątkowa za sprawą badań na obecność koronawirusa. Ponownie wykonane testy wykazały wynik negatywny u Klemensa Murańki.

 

Przypomnijmy, że Zakopiańczyk jako jedyny nasz reprezentant znajdujący się w Oberstdorfie otrzymał w pierwszym badaniu wynik pozytywny. Oznaczało to w pierwotnym założeniu wycofanie naszej kadry z treningów i kwalifikacji przed zawodami inauguracyjnymi 69. Turniej Czterech Skoczni.

Jednak kolejne testy przyniosły zwrot akcji. Jak się okazało wynik testu PCR u Klemensa Murańki wyszedł negatywny. W tym momencie pozostaje walka z czasem i ponowne badanie, które ostatecznie może dopuścić naszych zawodników do jutrzejszej rywalizacji. Założeń jest kilka, a jedno to między innymi ponowne przeprowadzenie kwalifikacji w ramach serii próbnej z udziałem Biało-Czerwonych.

Do sprawy również odniósł się wicepremier Piotr Gliński, który wspiera Polski Związek Narciarski w walce o przywrócenie naszego zespołu od pierwszych zawodów TCS.

 

 

Michał Pasek,
skaczemy.pl, twitter

Dodaj komentarz