You are currently viewing Polacy wykluczeni ze startu w Oberstdorfie! Żyła: „Kabaret”
Polscy skoczkowie (od lewej: M.Kot, P.Żyła, D.Kubacki, K.Stoch), fot. Julia Piątkowska

Polacy wykluczeni ze startu w Oberstdorfie! Żyła: „Kabaret”

Po pozytywnym teście na obecność koronawirusa u Klemensa Murańki, niepewny był start polskich skoczków w zawodach w Oberstdorfie. Decyzję o wykluczeniu Biało-Czerwonych podjął dzisiaj niemiecki sanepid.

 

Jeszcze zaledwie godzinę temu Polscy skoczkowie byli ponownie testowani i wielu kibiców miało nadzieję, że reprezentanci naszego kraju zostaną dopuszczeni do startu w Oberstdorfie. Niestety i tym razem jeden z wyników był pozytywny, a cała kadra została wykluczona z udziału w dzisiejszych kwalifikacjach na Schattenbergschanze. – Ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego ze skoczków, cała Polska kadra została wykluczona z inauguracji Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie – czytamy w komunikacie prasowym organizatorów. 

Na razie niepewny jest start Polaków w kolejnych konkursach turnieju, i nie wiadomo jak długo będzie trwać nałożona na nich kwarantanna. Szef komitetu organizacyjnego zawodów w Oberstdorfie, Florian Stern nie wyklucza jednak możliwości, że Biało-Czerwoni staną na starcie kolejnych zmagań 69. Turnieju Czterech Skoczni – Nadal będziemy czekać na kolejne wyniki testów, jeśli będą one negatywne, to jest szansa, że polski zespół powróci do rywalizacji w Turnieju – mówi.

Zawiedziony i zniesmaczony decyzją jest jeden z liderów naszej kadry, Piotr Żyła. Zawodnik na swoim koncie na Instagramie zdradził, że każdy wykonany test, zarówno jego jak i jego kolegi z pokoju – Maćka Kota okazał się być negatywny. Żyła nie ukrywa sfrustrowania i w mocnych słowach komentuje decyzję organizatorów. – Pozytywny kabaret – czytamy we wpisie 34-latka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Weronika Brodowska,
informacja własna

 

Dodaj komentarz