You are currently viewing Styczniowy Puchar Kontynentalny i FIS Cup w Notodden odwołany!
Skocznia w Notodden (fot. Renata Nadarkiewicz)

Styczniowy Puchar Kontynentalny i FIS Cup w Notodden odwołany!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o odwołaniu kolejnych konkursów skoków narciarskich w sezonie 2020/2021. Do skutku nie dojdą drugoligowe zmagania kobiet i trzecioligowe mężczyzn w norweskim Notodden, pod koniec stycznia. 

 

Po decyzjach o odwołaniu konkursów Pucharu Świata kobiet w Lillehammer, Zao, Sapporo i Zhangjiakou, dzisiaj norwescy organizatorzy w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Narciarską odwołali zawody Pucharu Kontynentalnego pań w Notodden. Rywalizacja na normalnej Tveitanbakken (HS-100), która miała się odbyć w dniach 23-24 stycznia 2021 roku nie dojdzie do skutku ze względu na znaczące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Kraju Fiordów. Tym samym w kalendarzu PK kobiet po wcześniejszym odwołaniu konkursów w Lillehammer (12-13 grudnia), zostają jedynie zawody w niemieckim Brotterode zaplanowane na 20 i 22 lutego.

Warto podkreślić, że każda osoba wjeżdżająca do Norwegii ma obowiązek przejścia dziesięciodniowej kwarantanny, co dla sportowców wiązałoby się z koniecznością długiego pobytu i brakiem możliwości swobodnego treningu. Zawodnicy musieliby przybyć do miejsca rozgrywania zawodów dużo wcześniej, co byłoby dla ekip bardzo niekorzystnym rozwiązaniem.

Dodajmy, że poza konkursami narciarskiej „drugiej ligi” kobiet, do skutku nie dojdą także zawody FIS Cup mężczyzn w Notodden zaplanowane na ten sam termin. Panom rywalizującym w „trzeciej lidze” pozostaną więc zmagania w Zakopanem (9-10 stycznia), fińskim Lahti (6-7 lutego), Villach (20-21 lutego) i Oberhofie (27-28 lutego).

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / FIS

 

Dodaj komentarz