You are currently viewing TCS: Polacy z negatywnymi wynikami testów na COVID-19, cała kadra powalczy w Ga-Pa!
Kamil Stoch i Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

TCS: Polacy z negatywnymi wynikami testów na COVID-19, cała kadra powalczy w Ga-Pa!

Testy na obecność koronawirusa wśród polskiej kadry wskazały negatywne wyniki. Oznacza to, że wszyscy zgłoszeni podopieczni trenera Michala Doleżala przystąpią do treningów oraz kwalifikacji do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen, zaplanowanych na 31 grudnia.

 

Po skandalu związanym z niesłusznym (początkowym) wykluczeniem Polaków na pierwszym etapie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, polska kadra jak i wielu kibiców trzymali kciuki za pomyślny przebieg testów, które pozwolą naszym skoczkom bez zbędnych nerwów powalczyć w następnych zawodach, które mają się odbyć w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, na dużej skoczni olimpijskiej (HS-142).

Negatywne testy na COVID-19 dające naszym reprezentantom zielone światło na start, nadeszły w środowy wieczór. W czwartkowych treningach oraz kwalifikacjach wystąpi siedmiu Biało-Czerwonych. W tym gronie są: wicelider TCS Kamil Stoch, a także Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Maciej Kot.

Oficjalny trening zaplanowany jest na godzinę 11:45 a początek kwalifikacji rozpocznie się o godzinie 14:00.

 

Karolina Lisiewicz,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz