You are currently viewing Koronawirus w reprezentacji Rosji. Zakażony jeden ze skoczków
Trener rosyjskiej kadry, Evgeniy Plekhov (fot. Julia Piątkowska)

Koronawirus w reprezentacji Rosji. Zakażony jeden ze skoczków

Jak podaje Kacper Merk z Eurosportu u jednego z zawodników reprezentacji Rosji wykryto koronawirusa. Nie cała drużyna została jednak poddana izolacji – na starcie obu treningów w Garmisch-Partenkirchen nie pojawił się jedynie Danil Sadreev.

 

To już nie pierwszy przypadek pozytywnego testu wśród zawodników podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni. Przed rywalizacją w Oberstdorfie taką informację otrzymał Klemens Murańka, jednak po wykonaniu powtórnych badań okazało się, że wyszedł on fałszywie dodatni.

Reprezentacja Rosji, która w Garmisch-Partenkirchen miała wystartować w trzyosobowym składzie, który tworzą Evgeniy Klimov, Danil Sadreev oraz Mikhail Nazarov, otrzymała niepokojące informacje przed dzisiejszymi oficjalnymi treningami na Grosse-Olympiaschanze. Na starcie pierwszej rundy nie wystąpiła cała trójka, jednak już w drugiej skok oddali Nazarov i Klimov. Nie zaprezentował się jednak Sadreev, którego nie zobaczyliśmy też w kwalifikacjach.

Rosyjska ekipa potwierdziła nam, że to właśnie u 17-latka wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zastanawia jednak w takim przypadku dopuszczenie do startu pozostałej dwójki. Rosjanie zapewniali, że nie miał on bezpośredniego kontaktu ze swoimi kolegami z drużyny. Ponadto Sadreev nie odczuwa żadnych objawów zakażenia. Dlatego też Rosjanin przejdzie kolejny test.

Warto dodać, że przed konkursami Pucharu Świata w fińskiej Ruce, koronawirusa stwierdzono u innego rosyjskiego skoczka, Mikhaila Maksimochkina. Wówczas ekipa Sbornej nie wystartowała w pucharowych zmaganiach w Finlandii.

Przypominamy, że początek kwalifikacji do konkursu noworocznego w Ga-Pa zaplanowano na godzinę 14:00, a o tej samej porze jutro odbędzie się rywalizacja konkursowa.

 

 

źródło: Twitter / Eurosport

 

Dodaj komentarz