You are currently viewing Pech Jana Hoerla. Austriak nie wystartuje w ostatnich zawodach TCS!
Jan Hoerl (fot. Julia Piątkowska)

Pech Jana Hoerla. Austriak nie wystartuje w ostatnich zawodach TCS!

Niepokojące wiadomości docierają z austriackiej ekipy. Według informacji podanej przez Austriacki Związek Narciarski w zawodach w Bischofshofen nie wystartuje Jan Hoerl.

 

Pierwsza seria treningowa nie była udana dla członka ekipy austriackiej – Jana Hoerla. Austriak po lądowaniu odczuł ból w prawym kolanie. Jak się okazało uraz okazał się na tyle poważny, że skoczka nie zobaczyliśmy w drugiej serii treningowej oraz podczas kwalifikacji do zawodów. Po przeprowadzonym badaniu przez lekarza zespołu jest podejrzenie urazu łąkotki.

 

 

Informacja, która została przekazana jest dla 22-latka szczególnie trudna, ponieważ uraz wykluczył go z rywalizacji w domowych zawodach. Przypomnijmy, że młody skoczek reprezentuje klub z Bischofshofen, a z racji tego skocznia im. Paula Ausserleitnera jest mu dobrze znanym obiektem.

W bieżącej edycji Turnieju Czterech Skoczni, Hoerl spisywał się nieźle. Punktował w niemieckiej części turnieju – w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. W Innsbrucku było już nieco gorzej, Austriak nie znalazł się w czołowej trzydziestce. Dodajmy, że miejsce w składzie wywalczył poprzez dobre występy w Pucharze Kontynentalnym, w którym raz triumfował.

 

Michał Pasek,
źródło: OESV

Dodaj komentarz