You are currently viewing Będzie dodatkowy konkurs PŚ kobiet w Hinzenbach
Hinzenbach - 'Aigner-Schanze' (fot. Ailura / CC BY-SA 3.0)

Będzie dodatkowy konkurs PŚ kobiet w Hinzenbach

Skoczkinie mają za sobą dopiero jeden konkurs Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Po odwołaniu kilku zawodów w związku z pandemią koronawirusa, mało kto kwapi się, aby zapełniać luki w kalendarzu i rozgrywać kolejne konkursy kobiet. Na przeprowadzenie dodatkowego dnia zmagań zdecydowali się jednak organizatorzy w austriackim Hinzenbach.

 

Weekend w Hinzenbach będzie dopiero czwartą w tym sezonie areną zmagań w Pucharze Świata Pań. Patrząc na ilość odwołanych konkursów w kalendarzu kobiet, jedne dodatkowe zawody to zaledwie kropla w morzu potrzeb, jednak w obliczu pandemii koronawirusa organizatorzy niezbyt chętnie chcą podejmować się organizacji skoków pań, które jak twierdzą, są mniej opłacalne niż zmagania mężczyzn. Gotowi do zorganizowania dodatkowych konkursów Pucharu Świata, jak i pierwotnie zaplanowanych na początek grudnia zmagań w Lillehammer są Norwegowie, jednak obostrzenia panujące w tym kraju na razie uniemożliwiają jakąkolwiek rywalizację sportową.

O nierównościach w skokach narciarskich coraz głośniej mówi się w mediach, a zawodniczkami, które najbardziej oburzają się decyzjami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej są właśnie Norweżki, Maren Lundby i Silje Opseth. –  23 stycznia, czyli wtedy kiedy miałyśmy inaugurować Puchar Świata, mężczyźni mieliby za sobą już 16 konkursów plus Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Jestem pewna, że gdyby ktoś chciał coś dla nas zrobić, byłoby to możliwe. To jest bardzo frustrujące i ciężko jest trenować, kiedy wiem, że nie ma konkursów  – mówiła wściekła Lundby w rozmowie z rodzimą telewizją TV2.

Przypomnijmy, że kobiety rozpoczęły sezon Pucharu Świata w Ramsau 18 grudnia, czyli prawie miesiąc później niż mężczyźni. Triumfowała wówczas Austriaczka Marita Kramer, która wciąż jest tym samym posiadaczką żółtego plastronu liderki cyklu. Kolejne zawody najwyższej rangi pań odbędą się dopiero za ponad dwa tygodnie w słoweńskim Ljubnie, w dniach 22-24 stycznia.

 

Nowy program zawodów PŚ kobiet w Hinzenbach:

  • 5 lutego 2021 r. (piątek):
    • 13:30 – konkurs indywidualny (dodatkowy)
  • 6 lutego 2021 r. (sobota):
    • 12:45 – konkurs indywidualny.
  • 7 lutego 2021 r. (niedziela):
    • 12:15 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja, Weronika Brodowska
źródło: FIS

 

Dodaj komentarz