You are currently viewing Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołowej dziesiątce Plebiscytu Przeglądu Sportowego!
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołowej dziesiątce Plebiscytu Przeglądu Sportowego!

Już po raz kolejny w czołowej dziesiątce Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku, znaleźli się polscy skoczkowie. W 86. edycji zestawienia, która obejmowała sukcesy sportowców w 2020 roku, w czołówce zameldowali się Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Największe uznanie kibiców zyskał jednak znakomity piłkarz Robert Lewandowski.

 

Kubacki Dawid Wisla.2017 fot.Julia .Piatkowska press 300x200 - Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołowej dziesiątce Plebiscytu Przeglądu Sportowego!
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Już na początku Gali Mistrzów Sportu okazało się, że czołową dziesiątkę wyróżnionych zamyka 30-letni Dawid Kubacki. W mediach społecznościowych od razu pojawiły się opinie, że zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni w 2020 roku, triumfator trzech konkursów Pucharu Świata i czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej cyklu zasługiwał na wyższą lokatę w zestawieniu najlepszych polskich sportowców. Dobitnie powiedział o tym Kamil Stoch, z którym połączyli się prowadzący galę. – Uważam, że to Dawid powinien być na moim miejscu. Ale nie mi o tym decydować – skwitował 33-latek.

Stoch, który w Plebiscycie triumfował dwukrotnie (w latach 2014 i 2017), w tej edycji uplasował się na trzecim miejscu. Przypomnijmy, ze w 2020 roku skoczek z Zębu wygrał turniej Raw Air, a także dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podiów zawodów PŚ. Ponadto zameldował się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej minionego sezonu. Można więc odnieść wrażenie, że realne osiągnięcia Kubackiego w poprzednim roku przewyższały sukcesy Stocha (nie deprecjonując oczywiście dokonań żadnego z nich). Zważając na cały prestiż Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, który od lat cieszy się wielką renomą, nie brakuje głosów mówiących, że faktycznie jest to nie wybór najlepszego, a najbardziej popularnego polskiego sportowca. Trudno wszak wymiernie ocenić dokonania reprezentantów Polski z wielu bardzo różnych dyscyplin sportowych.

W całym plebiscycie triumfował Robert Lewandowski, który w rzeczywistości jest piłkarską dumą naszego kraju. W 2020 roku 32-latek wraz ze swoim klubem Bayernem Monachium wywalczył triumf w Lidze Mistrzów, został mistrzem Bundesligi, wywalczył Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy. Ponadto przełamał hegemonię Leo Messiego i Cristiano Ronaldo i wygrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Lewandowski tym samym swój plebiscytowy sukces z 2015 roku. Na drugiej pozycji w Plebiscycie „PS” zameldowała się tenisistka Iga Świątek, która zdobyła serca kibiców spektakularnym i jednocześnie niespodziewanym triumfem w turnieju wielkoszlemowym French Open.

Warto przypomnieć, że w zestawieniu, które jest tworzone na podstawie głosów kibiców, siedmiokrotnie triumfowali skoczkowie narciarscy. Jeszcze w czasach międzywojnia, w 1938 roku najbardziej doceniono sportowe osiągnięcia Stanisława Marusarza, w latach 2001-2003 równych sobie nie miał Adam Małysz, któremu ponownie przyznano nagrodę w 2007 roku. Ponadto wspomniany Kamil Stoch dwukrotnie zdobywał statuetkę (w 2014 i 2017 r.). W zeszłorocznej, 85. odsłonie najlepszym polskim sportowcem został wybrany żużlowiec Bartosz Zmarzlik. Dawid Kubacki był wówczas piąty, a Kamil Stoch szósty.

 

Czołowa dziesiątka 86. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca 2020 roku:

  1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  2. Iga Świątek (tenis ziemny)
  3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
  5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  6. Natalia Maliszewska (short-track)
  7. Jan Błachowicz (MMA)
  8. Wilfredo Leon (siatkówka)
  9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
  10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

 

Bartosz Leja,
źródło: Przegląd Sportowy / informacja własna

 

Dodaj komentarz