You are currently viewing Piotr Żyła: „Konkurs to zawsze motywacja do walki”
Piotr Żyła (fot. Andre Ivancic)

Piotr Żyła: „Konkurs to zawsze motywacja do walki”

Biało-Czerwoni po raz kolejny zaprezentowali się ze znakomitej strony podczas zawodów Pucharu Świata. W sobotnim konkursie na obiekcie Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt jednym z bohaterów był trzeci Piotr Żyła.

 

Na półmetku zmagań sytuacja układała się bardzo korzystnie dla naszych reprezentantów. Była realna szansa, aby nasi skoczkowie zajęli po raz pierwszy w historii zawodów Pucharu Świata całe konkursowe podium. Tak się ostatecznie nie stało, a na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Żyła skacząc 143 oraz 139,5 metra. Skoczek z Ustronia odniósł się do tej sytuacji, podkreślając moc naszej reprezentacji.

Jesteśmy teraz bardzo mocną drużyną. Po pierwszej rundzie mieliśmy pierwsze, drugie, czwarte i piąte miejsce. Druga także była dobra, ponieważ Kamil wygrał konkurs, a ja razem z nim wskoczyłem na podium. Dawid i Andrzej byli w czołowej dziesiątce. Dobrze widzieć, jak bardzo jesteśmy mocni – skwitował 33-latek.

Czwarty skoczek klasyfikacji generalnej odniósł się również do swojej dyspozycji, która od kilku sezonów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. – Cały czas ciężko pracujemy. Czuje się tutaj bardzo dobrze, jednak szczególnie podczas konkursowych skoków. Konkurs to dla mnie zawsze motywacja do walki. – zaznaczył.

Nie można zaprzeczyć słowom naszego reprezentanta. Nie jest tajemnicą, że wiślanin bardzo dobrze czuje się w skokach pod presją, kiedy toczy się walka o jak najlepszy rezultat. – Kibiców nie ma, więc trzeba się drzeć, wypadło na mnie (śmiech). Cieszyłem się, bo nie skakałem tu dobrze [w seriach próbnych – dop.red.] – bida z nędzą. Ale te dwa skoki w konkursie – pierwszy się wydawał gorszy, drugi jeszcze gorszy, a poleciało (śmiech)skomentował Żyła w rozmowie z Mateuszem Leleniem z TVP Sport, swoje dwie próby w swoim słynnym żartobliwym stylu.

 

Michał Pasek,
źródło: FIS / TVP Sport

 

Dodaj komentarz