You are currently viewing Niemieccy organizatorzy o braku polskiego hymnu: „Nie chcieliśmy urazić polskich skoczków”
Podium sobotniego konkursu (fot. Andre Ivancic / FIS Skisprung Weltcup Titisee-Neustadt)

Niemieccy organizatorzy o braku polskiego hymnu: „Nie chcieliśmy urazić polskich skoczków”

Za nami pierwszy konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt, który zakończył się zwycięstwem Kamila Stocha. Niestety, po zwycięstwie polskiego skoczka doszło do dość nieprzyjemnej sytuacji. Po zakończeniu ceremonii medalowej nie odegrano polskiego hymnu. Kierownictwo zawodów w Titisee-Neustadt postanowiło jednak przeprosić za całą sytuację, wydając w tej sprawie specjalne oświadczenie.

 

Przypominamy, że Stoch odniósł wczoraj swoje 39. zwycięstwo w karierze, zrównując się w tej klasyfikacji z Adamem Małyszem. Ponadto na podium stanął jeszcze drugi z Polaków, Piotr Żyła, który był trzeci. Polskich skoczków rozdzielił Norweg Halvor Egner Granerud, który ukończył zawody na drugim miejscu.

Po zakończeniu zawodów odbyła się tradycyjna ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, podczas której nie odegrano jednak Mazurka Dąbrowskiego dla zwycięskiego Stocha. Sam zainteresowany był mocno zdziwiony całą sytuacją, sygnalizując wpadkę organizatorów udostępniając tekst polskiego hymnu na swoim Instagramie.

Organizatorzy zawodów w Titisee-Neustadt przeprosili jednak za całą sytuację, tłumacząc ją problemami technicznymi, a także wydali specjalne oświadczenie. „Nie chcieliśmy w żaden sposób urazić polskich skoczków, ani wszystkich Polaków. Zawsze niezmiernie nas cieszy uczestnictwo polskich skoczków w zawodach, a także obecność polskich kibiców na trybunach. W poprzednich latach, kiedy można było ich wpuścić na skocznię, tworzyli niezapomnianą atmosferę. W sobotę zawiodła technologia, nad czym mocno ubolewamy. Żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić zwycięstwa Kamila Stocha odegraniem dla niego hymnu Polski. Chcielibyśmy bardzo przeprosić całą reprezentację Polski, a także tamtejszą federację i kibiców” – czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe, jak podaje Kacper Merk z Eurosportu na swoim koncie na Twitterze, organizatorzy w przypadku zwycięstwa innego skoczka niż Polaka, również nie odegrają dla niego hymnu. Jeżeli wygra reprezentant naszego kraju, usłyszymy już Mazurka Dąbrowskiego. Przypominamy, że drugi konkurs w Titisee-Neustadt odbędzie się dzisiaj o godz. 16:30.

 

 

Łukasz Serba,
źródło: informacja własna / Facebook / Instagram

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Violetta

    Puste słowa ……..Hymn Norwegii zagrany .

Dodaj komentarz