You are currently viewing Znamy skład Norwegów na PŚ w Zakopanem. Markeng wraca po kontuzji
Thomas Aasen Markeng (fot. Tuija Hankkila)

Znamy skład Norwegów na PŚ w Zakopanem. Markeng wraca po kontuzji

Po udanym dla norweskich zawodników weekendzie w niemieckim Titisee-Neustadt, trener Alexander Stöckl zdecydował, którzy z jego podopiecznych wystąpią w Pucharze Świata na Wielkiej Krokwi (HS140)  w Zakopanem. W Polsce zobaczymy sześciu jego podopiecznych, w tym powracającego po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Thomasa Aasena Markenga.

 

Dla lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda był to znakomity weekend. W sobotnim konkursie zajął drugie miejsce, a kolejnego dnia stanął po raz szósty w swojej sportowej karierze na najwyższym stopniu podium. Oprócz 24-latka miejsce na "pudle" wywalczył także Daniel Andre Tande, który w pierwszych zawodach.. nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. W niedzielę jednak oddał dalekie skoki i zajął drugie miejsce. Tę dwójkę zobaczymy w Zakopanem. 

Na starcie zmagań elity w Zakopanem pojawi się również Marius Lindvik, który w obu konkursach nie wypadł z pierwszej dziesiątki. Na belce startowej Wielkiej Krokwi zobaczymy także Roberta Johanssona oraz Johanna Andre Forfanga, którzy w pierwszych zawodach wykonali dobre skoki, jednak w niedzielę zaliczyli słabszy występ.

Do rywalizacji w Pucharze Świata po ponad rocznej przerwie wraca Thomas Aasen Markeng, który znakomicie spisał się w krajowych zawodach Norges Cup, które odbywały się na skoczni Vikersundbakken (HS117). W obu konkursach stanął tam na najwyższym stopniu podium. - Ten weekend był bardzo fajny. Byłem trochę podekscytowany przed sobotą, ale oddawałem niezłe skoki i nabrałem trochę więcej pewności w tym, co robię. I wtedy nadeszła wiadomość, że jadę do Zakopanego. Niezła weekendowa zmiana - powiedział cytowany przez skiforbundet.no

Przypomnijmy, że 20-latek w grudniu 2019 roku podczas PŚ w niemieckim Klingenthal zaliczył upadek, którego skutkiem było uszkodzenie więzadła i łąkotki w lewym kolanie. - Powiedziałbym, że droga powrotna była trudna i ciężka. Tak szczerze, miała ona również znaczenie edukacyjne, ponieważ lepiej poznałem swoje ciało i mogłem zadbać o zdrowie przed moim powrotem. Widać to teraz w skokach z dobrymi wynikami. Powrót do Pucharu Świata będzie bardzo ekscytujący. Nie byłem tam od całych trzynastu miesięcy - odparł. 

Indywidualny mistrz świata juniorów sprzed dwóch lat zapewnia że jest dobrze przygotowany i gotowy do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi. - Myślę, że dobrze wykorzystałem ten czas. Czuję, że moje skoki są wystarczająco dobre. Teraz ekscytujące będzie sprawdzenie się na najwyższym poziomie z innymi. Naprawdę nie mogę się doczekać - skwitował skoczek, który mimo długiej przerwy, przez cały cas rehabilitacji współpracował z głównym szkoleniowcem i lekarzem kadry. Sam Alexander Stöckl cieszy się z możliwości powrotu utalentowanego podopiecznego na skocznię. - W ten weekend wygrał oba konkursy i oddawał dobre  skoki. Oznacza to, że kolano się trzyma. Thomas jest zdrowy i może wreszcie wrócić. Bardzo dobrze będzie przywrócić go do drużyny Pucharu Świata - powiedział szkoleniowiec.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Zakopanem:

 • Halvor Egner Granerud (1. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Robert Johansson (8. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Marius Lindvik (9 miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Daniel Andre Tande (16 miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Johann Andre Forfang (17 miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Thomas Aasen Markeng.

 

Program PŚ w Zakopanem:

 • 15 stycznia 2021 r. (piątek):
  • 15:45 – oficjalny trening,
  • 18:00 – kwalifikacje.
 • 16 stycznia 2021 r. (sobota):
  • 15:00 – seria próbna,
  • 16:15 – konkurs drużynowy.
 • 17 stycznia 2021 r. (niedziela):
  • 15:00 – seria próbna,
  • 16:00 – konkurs indywidualny.

 

Emilia Kryzel,
źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz