You are currently viewing W Szczyrku zainaugurowano I edycję LOTOS Cup Kids 2021
LOTOS Cup Kids - Szczyrk 2021 (fot. Anna Karczewska / PZN)

W Szczyrku zainaugurowano I edycję LOTOS Cup Kids 2021

Najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” zainaugurowali sezon zimowy. Pierwsze tej zimy zawody LOTOS Cup Kids odbyły się w Beskidach. W środę, 13 stycznia 2021 roku na obiekcie HS-44 w Szczyrku o medale w dwóch konkursach skoków narciarskich walczyli zawodnicy oraz zawodniczki z kategorii Chłopiec i Dziewczynka.

 

Amelia Polanowska LOTOSCupKidsSzczyrk2021 fot.AnnaKarczewskaPZN 300x200 - W Szczyrku zainaugurowano I edycję LOTOS Cup Kids 2021
Amelia Polanowska (fot. Anna Karczewska / PZN)

Po raz drugi w historii rozgrywany jest cykl zawodów LOTOS Cup Kids, w ramach którego o medale Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rywalizują najmłodsi adepci skoków narciarskich w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec, Dziewczynka, Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza.

W środę na Skalitem odbyły się dwa konkursy skoków narciarskich w starszych kategoriach wiekowych, tj Chłopiec i Dziewczynka. Na starcie zawodów zobaczyliśmy ponad 50 uczestników, którzy walczyli na obiekcie HS-44 w prawdziwie zimowych warunkach. Intensywnie padający śnieg na szczęście nie pokrzyżował planów i udało rozegrać się zaplanowane wcześniej dwa konkursy.

Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup stanął Kevin Kubień z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. 12-latek w pierwszym konkursie skoków uzyskał 38 oraz 37 metrów, natomiast w drugich zawodach dwukrotnie wylądował na 43 metrze. Wychowanek Jana Szturca nie krył wielkiej radości po zdobyciu dwóch złotych medali podczas inauguracji zawodów LOTOS Cup Kids 2021.

KevinKubien LOTOSCupKidsSzczyrk2021 fot.AnnaKarczewskaPZN 300x200 - W Szczyrku zainaugurowano I edycję LOTOS Cup Kids 2021
Kevin Kubień (fot. Anna Karczewska / PZN)

– Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji i mogę tutaj powalczyć o podium, ale zwycięstw zupełnie się nie spodziewałem – przyznał Kevin Kubień. – Bardzo cieszyłem się z tych pierwszych triumfów w LOTOS Cup, bo dla nas są to najważniejsze w sezonie zawody, a wygrane są bardzo ważne dla każdego z nas – dodał. – Warunki były dzisiaj trudne. Śnieg mocno padał, przez co trzymało trochę w torach i niestety spóźniałem też przez to skoki. Jednak z moich prób jestem nawet zadowolony. Najwięcej radości dał mi dzisiaj zdecydowanie ten skok z serii próbnej – podkreślił złoty medalista. – Moje próby są dobre, ale nie są idealne. Muszę teraz jeszcze popracować nad dojazdem oraz nad tym, aby w locie ręce trzymać bardziej przy sobie – podsumował reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Dwukrotnie najlepsza w kategorii Dziewczynka była Amelia Polanowska z zakopiańskiego AZS-u. 14-latka pewnie wygrała dwa konkursy w Szczyrku, uzyskując odpowiednio 38 i 40 metrów oraz 40 i 36 metrów. – W sumie jestem zadowolona z tych zawodów, bo moje skoki wcale złe nie były. Najwięcej radości dała mi dzisiaj ta ostatnia próba. Skok był dobry technicznie, jednak nie wyciągnęłam go do końca. Niestety odpuściłam, a gdybym przytrzymała jeszcze chwilę, to odległość byłaby jeszcze lepsza – oceniała zawody Amelia Polanowska.

– Fajnie, że rozegrane zostały dwa konkursy, ale warunki były trudne. W jednym skoku mocniej przytrzymało mnie na progu, przez odbicie wykonałam przez palce i skok nie wyszedł. Generalnie moja aktualna dyspozycja jest dobra i stabilna. Przede wszystkim muszę teraz popracować nad wybiciem z progu, fazą loty i oczywiście lądowaniem. Poza tymi elementami wszystko funkcjonuje już w porządku – przyznała złota medalistka. – Lubię skakać w Szczyrku i przyzwyczaiłam się do tego obiektu HS-44, ale zdecydowanie lepiej czuję się na większych skoczniach. Ten obiektu jest już dla mnie trochę za mały, poza tym na tych większych można poczuć więcej adrenaliny – podsumowała 14-lataka z klubu AZS Zakopane.

 

Laureaci i laureatki pierwszego konkursu skoków na HS-44

Dziewczynka

 1. Amelia Polanowska – AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz
 3. Ewa Frączek – AZS Zakopane
 4. Natalia Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 5. Nikola Kiersnowska – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Kevin Kubień – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Aleksander Luberda - AZS Zakopane
 4. Piotr Szczypka - LKS Olimpia Goleszów
 5. Maciej Kubica - LKS Klimczok Bystra
 6. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski

 

Laureaci i laureatki drugiego konkursu skoków na HS-44

Dziewczynka

 1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz
 3. Ewa Frączek - AZS Zakopane
 4. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 5. Nikola Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Marcin Bobak - KS Chochołów
 3. Aleksander Luberda - AZS Zakopane
 4. Bartłomiej Czech - KS Chochołów
 5. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski
 6. Arkadiusz Bednar - UKS Sołtysianie Stare Bystre

Pełne wyniki zmagań >>>

 

W czwartek, 14 stycznia 2021 roku na skoczni w Wiśle-Centrum walczyć będą zawodnicy oraz zawodniczki w kategoriach: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza. Na obiekcie HS-20 odbędą się dwa konkursy skoków narciarskich, a po tej części rywalizacji rozegrany zostanie bieg do kombinacji norweskiej we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:00.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz