You are currently viewing Znamy lokalizację dodatkowych konkursów Pucharu Świata w Polsce!
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Anna Trybuś)

Znamy lokalizację dodatkowych konkursów Pucharu Świata w Polsce!

Jak podaje Polski Związek Narciarski, Zakopane będzie gospodarzem dodatkowych konkursów Pucharu Świata w dniach 12-14 lutego.

 

Pierwotnie w tych dniach miały zostać zorganizowane konkursy w chińskim Zhangjiakou w ramach próby przedolimpijskiej, jednak z powodu pandemii koronawirusa Chińczycy zrezygnowali z ich organizacji. Jak się później okazało, Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecydowała, że dodatkowe konkursy zostaną rozegrane w Polsce. Nie była jednak znana ich dokładna lokalizacja (w grę wchodziły dwie, Wisła i Zakopane) jednak już wszystko wiadomo.

 

 

Oznacza to, że w stolicy polskich Tatr skoczkowie będą w tym sezonie gościć aż dwukrotnie. Jest to historyczne wydarzenie, bowiem nigdy w historii w naszym kraju nie odbywały się aż trzy weekendy pucharowych zmagań. Przypomnijmy, że na inauguracje sezonu skoczkowie zmierzyli się w Wiśle (20-21 listopada 2020 r.). Obecnie pucharowa czołówka rywalizuje w Zakopanem (15-17 stycznia 2021 r.), która powróci tam w dniach 12-14 lutego. Wówczas zawodników będą czekać dwa konkursy indywidualne, które będą poprzedzone kwalifikacjami.

Dodajmy, że w tym sezonie odwołano również zawody w japońskim Sapporo, które ostatecznie zostały przeniesione do niemieckiego Klingenthal.

 

Łukasz Serba,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz