You are currently viewing Sześć polskich skoczkiń wystartuje w Pucharze Świata w Ljubnie
Kamila Karpiel (fot. Julia Piątkowska)

Sześć polskich skoczkiń wystartuje w Pucharze Świata w Ljubnie

Już w najbliższy weekend, w słoweńskim Ljubnie najlepsze skoczkinie świata powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Na starcie zawodów pojawi się sześć reprezentantek Polski.

 

Konkursy na skoczni normalnej (HS-94) w Ljubnie, które zaplanowano na 23 i 24 stycznia będą kolejnymi zawodami żeńskiej elity w tym sezonie, które zostaną jednak rozegrane po ponad miesięcznej przerwie. Jak dotąd odbył się tylko jeden konkurs w austriackim Ramsau, gdzie w połowie grudnia najlepsza okazała się Marita Kramer (Austria), przed Niką Križnar (Słowenia) oraz Sarą Takanashi (Japonia). Zarówno konkursy w Lillehammer, które miały zainaugurować sezon, jak i zawody w Sapporo i Zao zostały odwołane z powodu koronawirusa.

Trener reprezentacji Polski, Łukasz Kruczek zadecydował, że w słoweńskiej miejscowości wystąpi sześć jego podopiecznych – Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Joanna Szwab, Nicole Konderla oraz Wiktoria Przybyła.

Dla Polek inauguracyjne zawody w Ramsau nie był zbyt udane. W konkursie głównym wystąpiły Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel, jednak żadnej z nich nie udało się ukończyć zawodów na punktowanych pozycjach – Karpiel była 37., a Rajda 38.

Próbą generalną przed zawodami w Ljubnie były dla reprezentantek Polski zawody FIS Cup w Szczyrku, w których w pierwszym konkursie Kamila Karpiel uplasowała się na trzecim stopniu podium, a dzień później najwyżej sklasyfikowaną z Polek była piąta Anna Twardosz.

 

Skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata kobiet w Ljubnie:

  • Kamila Karpiel,
  • Nicole Konderla,
  • Kinga Rajda,
  • Joanna Szwab,
  • Anna Twardosz,
  • Wiktoria Przybyła.

 

Łukasz Serba,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz