You are currently viewing Cene Prevc z koronawirusem, Słoweńcy w okrojonym składzie w Lahti
Cene Prevc (fot. Andre Ivancic)

Cene Prevc z koronawirusem, Słoweńcy w okrojonym składzie w Lahti

Po względnym okresie spokoju, powrócił temat koronawirusa w narciarskim środowisku. Wszystko za sprawą Cene Prevca, który tuż przed wylotem na kolejne zawody Pucharu Świata do Finlandii otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Słoweniec w Lahti nie wystartuje.

 

Słoweńscy skoczkowie, podobnie jak ich wszyscy zagraniczni rywale, poddali się badaniu na obecność koronawirusa jeszcze przed podróżą do kolejnej pucharowej destynacji. Okazało się, że pozytywny wynik testu otrzymał 24-letni Cene Prevc. "Średni" pod względem wieku skoczek z familii Prevców, został odizolowany od pozostałej części drużyny, która już w dniach 22-24 stycznia weźmie udział w pucharowych zawodach w fińskim Lahti. Jak informuje Słoweński Związek Narciarski, koronawirusa wykryto także u jednego z członków sztabu szkoleniowego. Nie podano jednak jego nazwiska.

Sam skoczek czuje się dobrze, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa na domowej kwarantannie. Jak podają Słoweńcy, nie ma też żadnych objawów choroby. Przypomnijmy, że Cene Prevc ma za sobą całkiem udany pucharowy weekend w Zakopanem. W kwalifikacjach zajął tam wysokie szóste miejsce, a podczas konkursu zameldował się na 24. pozycji zdobywając kolejne punkty dok klasyfikacji generalnej. W konkursie drużynowym, w którym podopieczni trenera Roberta Hrgoty wywalczyli czwarte miejsce, był jedną z wiodących postaci.

Dodajmy, że zgodnie z informacjami docierającymi ze Słowenii, pozostali skoczkowie, którzy zostali nominowani do startu w Kraju Tysiąca Jezior, otrzymali negatywne wyniki testów. W tym gronie są: Tilen Bartol, Ziga Jelar, Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Domen Prevc i Peter Prevc. Tym samym żaden skoczek nie zastąpił zarażonego wirusem Cene Prevca.

Cała słoweńska ekipa, która jest już obecna w Lahti, ponownie została tam przebadana i wśród żadnego z członków zespołu nie stwierdzono zainfekowania wirusem SARS-CoV-2.

 

źródło: Siol.net

 

Dodaj komentarz