You are currently viewing Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata kobiet
Rozbiegi skoczni w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata kobiet

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, norweskie Lillehammer zdecydowało się zorganizować dodatkowe konkursy w ramach Pucharu Świata kobiet. Konkursy rozegrane zostaną w dniach 13-14 lutego.

 

Zawody na olimpijskich skoczniach HS-98 i HS-140 odbędą się w miejsce odwołanej z powodu koronawirusa próby przedolimpijskiej w chińskim Zhangjiakou.

Przypominamy, że pierwotnie zawody w mieście gospodarzu igrzysk olimpijskich z 1994 roku miały zainaugurować sezon i zostać rozegrane w dniach 5-6 grudnia. Pandemia koronawirusa oraz krajowe restrykcje spowodowały jednak, że Norwegowie wycofali się z ich organizacji.

Norweski rząd postanowił jednak znieść kwarantannę dla sportowców rywalizujących w Pucharze Świata i decyzja ta otworzyło drogę do ponownej organizacji zawodów w tym kraju.

Poprzednie przepisy zakładały, że każdy po przekroczeniu granicy każdy musiał odbyć 10-dniową kwarantannę. Wywołały one sporo kontrowersji m.in. wśród skoczków narciarskich, którzy po powrocie z Zakopanego oraz Innsbrucka nie mogli z tego powodu wystartować w mistrzostwach kraju, które odbyły się w minioną środę na skoczni Granasen w Trondheim.

W tym sezonie przez trudną sytuację epidemiczną odwołano również konkursy w japońskim Zao oraz Sapporo. Później na dodatkowe konkursy zdecydowały się jedynie austriackie Hinzenbach i rumuński Rasnov. Wiele organizatorów, którzy przejmowali odwołane męskie konkursy, nie decydowało się jednak na rozegranie dodatkowych konkursów kobiet.

 

Aktualny terminarz PŚ Pań w sezonie 2020/2021 >>>

 

Łukasz Serba,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz