You are currently viewing Treningi i kwalifikacje w Lahti odwołane, wiatr nie pozwolił na skoki
Kompleks skoczni Salpausselka (fot. Anna Trybuś)

Treningi i kwalifikacje w Lahti odwołane, wiatr nie pozwolił na skoki

Niestety sprawdziły się niepokojące prognozy dotyczące silnych podmuchów wiatru w Lahti. To właśnie przez nie odwołane zostały dzisiejsze oficjalne serie treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

 

Zgodnie z pierwotnym planem, pierwsza seria treningowa na skoczni Salpausselkä (K-116 / HS-130) miała się rozpocząć o godzinie 15:00, a kwalifikacje o 18:00. Organizatorzy zdając sobie jednak sprawę z silnego wiatru, którego prędkość przekraczała 5,3 m/s, już na starcie przesunęli start pierwszego treningu na godzinę 16:00. Po kilkukrotnym przesuwaniu rozpoczęcia zmagań, w końcu przed godziną 17:00 zapadła ostateczna decyzja, że warunki atmosferyczne są zbyt niebezpieczne dla zawodników i dzisiaj skakania w Lahti nie będzie.

W związku z tym jury zawodów postanowiło przenieść oficjalny trening na sobotę, na godzinę 14:30. Tuż po dwóch seriach odbędzie się konkurs drużynowy, którego start zaplanowano na godzinę 16:15. W niedzielę odbędą się z kolei kwalifikacje, a tuż po nich konkurs indywidualny, którego rozpoczęcie jest zaplanowane na godzinę 15:45. 

Zapowiedź PŚ w Lahti, listę startową treningu i składy kadr znajdziecie TUTAJ >>>

Warto jednak dodać, że także na sobotę i niedzielę w Lahti są prognozowane porywiste podmuchy wiatru, który może się jeszcze dać organizatorom i skoczkom we znaki.  W trakcie zawodów drużynowych powieje około 5 m/s, a w czasie zmagań indywidualnych podmuchy zelżeją do około 3,6 m/s.

 

Aktualny program PŚ w Lahti:

  • 23 stycznia 2021 r. (sobota):
    • 14:30 – oficjalny trening,
    • 16:15 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1).
  • 24 stycznia 2021 r. (niedziela):
    • 14:30 – kwalifikacje,
    • 15:45 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1).

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz