You are currently viewing Uraz wyklucza Bachlingera ze startu w Willingen
Niklas Bachlinger (fot. Julia Piątkowska)

Uraz wyklucza Bachlingera ze startu w Willingen

Smutne wieści docierają z austriackiej kadry skoczków. 19-letni reprezentant tego kraju Niklas Bachlinger, podczas rozgrzewki przed konkursem doznał kontuzji i nie wystartuje w niedzielnych zmaganiach w Willingen.

 

Dla młodziutkiego Austriaka zmagania w cyklu Willingen Six dobiegły właśnie końca. Wszystko za sprawą kontuzji kolana, której Bachlinger miał się nabawić w czasie rozgrzewki poprzedzającej występ w sobotnim konkursie indywidualnym na skoczni Mühlenkopfschanze.

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Austriacki Związek Narciarski, młody skoczek zostanie poddany dokładniejszym badaniom po powrocie na terytorium ojczystego kraju. Dopiero po wnikliwszej kontroli lekarskiej dowiemy się, czy kontuzja jest na tyle poważna, aby wykluczyć Bachlingera z rywalizacji na arenie międzynarodowej na dłuższy czas.

Jest to niezwykle smutna informacja biorąc pod uwagę solidne występy Austriaka w ostatnich tygodniach. W zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku dwukrotnie stawał on na podium. Początek weekendu w Willingen, a więc swojego debiutu w Pucharze Świata także może zaliczyć do udanych. Bez trudu przebrnął przez piątkowe kwalifikacje, w których skoczył aż 138 metrów. W sobotnim konkursie nie udało mu się awansować do drugiej serii konkursu. Uplasował się na 38. miejscu, wyprzedzając jednak wielu bardziej doświadczonych od niego skoczków.

 

Zofia Sosnowska,
źródło: Twitter / ÖSV

 

Dodaj komentarz