You are currently viewing Finał PK zmienia lokalizację, będzie dodatkowy konkurs PŚ Pań w Rosji
Kompleks skoczni Śnieżynka w Czajkowskim (fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky)

Finał PK zmienia lokalizację, będzie dodatkowy konkurs PŚ Pań w Rosji

Jak poinformowała Rosyjska Federacja Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie odbędą się nie w Niżnym Tagile, jak pierwotnie zakładano, a w Czajkowskim. Ponadto na skoczniach kompleksu Śnieżynka w ramach finału Pucharu Świata kobiet, zostanie rozegrany dodatkowy konkurs drużynowy.

 

NiznyTagil 2019 fot.EkaterinaVershinina 300x200 - Finał PK zmienia lokalizację, będzie dodatkowy konkurs PŚ Pań w Rosji
Skocznie w Niżnym Tagile (fot. Ekaterina Vershinina)

Według dotychczasowego kalendarza PŚ pań, finałowy weekend w Czajkowskim miał zawierać dwa konkursy indywidualne na normalnej (HS-102) oraz dużej skoczni (HS-140). Dziś rosyjscy organizatorzy poinformowali, że ostatni etap sezonu, w ramach którego odbywać się będzie także turniej Russian Blue Bird, będzie miał dodatkowy dzień rywalizacji.

Całość rozpocznie się już w czwartek (25 marca) oficjalnymi treningami i kwalifikacjami. W piątek (26 marca) odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny na mniejszej ze skoczni, w sobotę (27 marca) rozegrany zostanie konkurs drużynowy, najprawdopodobniej również na obiekcie HS-102. Rosjanie chcą przekonać Międzynarodową Federację Narciarską do rozegrania zespołowych zmagań kobiet na większej skoczni, jednak taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Zimowa rywalizacja w wykonaniu pań zakończy się konkursem indywidualnym na obiekcie HS-140 (w niedzielę, 28 marca). Weźmie w nim udział 30 najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze Świata skoczkiń.

Nasi sąsiedzi ze wschodu potwierdzili jednocześnie, że zawody otwierające żeński turniej Blue Bird w Niżnym Tagile (19-21 marca), dojdą do skutku. Do tej pory wstępne zgłoszenia startowe do Rosjan wysłali przedstawiciele szesnastu żeńskich reprezentacji. W tym gronie są: Austria, Czechy, Finlandia, Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, Włochy, a także oczywiście Rosja.

Kalendarz PŚ Pań 2020/2021 >>>

Zmiany zaszły także w drugoligowym cyklu mężczyzn. Do tej pory wiadome było, że finał Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 odbędzie się w Niżnym Tagile, czyli w azjatyckiej części Rosji, w dniach 20-21 marca. Teraz dotarła do nas informacja, że zawody tej rangi nie zawitają już w tym sezonie na dużą skocznię Bocian (HS-134). Rolę organizatora ostatnich zawodów PK przejęli działacze w Czajkowskim. Ponadto zawody te odbędą się tydzień później, w dniach 27-28 marca.

Kalendarz PK 2020/2021 >>>

Mimo iż obostrzenia w regionie swierdłowskim, jak i permskim są stopniowo łagodzone, finałowa rywalizacja w Rosji odbędzie się bez udziału publiczności na trybunach.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz