You are currently viewing Norwegowie podali skład na Klingenthal, powrót Markenga
Thomas Aasen Markeng (fot. Julia Piątkowska)

Norwegowie podali skład na Klingenthal, powrót Markenga

Norweski Związek Narciarski po decyzji trenera Alexandra Stöckla ogłosił skład na następne konkursy Pucharu Świata w Klingenthal. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami do drużyny „Wikingów” wraca mistrz świata juniorów z 2019 roku, Thomas Aasen Markeng.

 

Forma jest dobra. Spędziłem wspaniały tydzień w domu, trenowałem i z moim kolanem jest wszystko w porządku. Celem jest kontynuacja dobrego rozwoju – mówi Markeng. Dla 20-letniego zawodnika z miejscowości Vingrom nieopodal Lillehammer, będzie to dopiero trzeci w tym sezonie start w Pucharze Świata. Powracający po poważnej kontuzji skoczek, po zawodach w fińskim Lahti zmuszony był wrócić do kraju, ponieważ nie chciał nadwyrężyć kolana, w którym pojawił się niepokojący obrzęk.

Vogtland Arena (HS-140) w Klingenthal to obiekt, na którym ponad rok temu Markeng upadł i uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie i łąkotkę. Rehabilitacja i kilka operacji jakie musiał przejść zawodnik, umożliwiły mu powrót do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie po ponad rocznej przerwie. – Markeng czuje się gotowy do ponownego startu, jego kolano jest stabilne. Trenował fizycznie w domu i poskacze jeszcze trochę w Norwegii zanim uda się do Niemiec – mówi trener Norwegów Alexander Stöckl.

W składzie ekipy z Kraju Fiordów, zabrakło za to miejsca dla Andersa Håre. Zawodnik decyzją sztabu szkoleniowego zostanie w Willingen tydzień dłużej i zaprezentuje się tam w aż czterech konkursach Pucharu Kontynentalnego. 21-latek, który podczas zawodów najwyższej rangi na Mühlenkopfschanze plasował się na 28. i 19. pozycji, ma powalczyć o powiększenie norweskiego limitu startowego na kolejny period Pucharu Świata.

 

Skład reprezentacji Norwegii na zawody PŚ w Klingenthal:

  • Halvor Egner Granerud (1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021),
  • Robert Johansson  (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021),
  • Marius Lindvik  (9. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021),
  • Daniel Andre Tande  (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021),
  • Johann Andre Forfang  (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021),
  • Thomas Aasen Markeng  (56. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/2021).

 

Przypomnijmy, że podczas indywidualnego konkursu PŚ w Klingenthal w sezonie 2019/2020 (w grudniu 2019 r.), najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Norwegii był Lindvik, który zajął trzecie miejsce. Siódmy był wówczas Forfang, jedenasty Johansson, a osiemnasty Tande. Poza finałową trzydziestką wylądowali Markeng oraz Robin Pedersen.

 

Weronika Brodowska,
źródło: Skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz