You are currently viewing PK Willingen: Wohlgenannt liderem na półmetku, Zniszczoł trzeci
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

PK Willingen: Wohlgenannt liderem na półmetku, Zniszczoł trzeci

Liderem pierwszego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Willingen jest zwycięzca dwóch wczorajszych zawodów, Austriak Ulrich Wohlgenannt. W serii finałowej na Mühlenkopfschanze wystartuje czterech reprezentantów Polski, wśród których najwyżej, na trzecim miejscu, plasuje się Aleksander Zniszczoł.

 

Liderem po pierwszej serii jest Ulrich Wohlgenannt, który po skoku na odległość 141,5 metra wyprzedza o 9,6 punktu swojego rodaka Markusa Schiffnera. Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 135 metrów zajmuje trzecie miejsce ze stratą 13,2 punktu do lidera. Czołową szóstkę na półmetku zmagań uzupełniają: Słoweniec Cene Prevc (136,0 m), Japończyk Junshiro Kobayashi (134,5 m) i Norweg Sondre Ringe (136,5 m).

Awans do drugiej serii wywalczyła jeszcze trzech naszych reprezentantów. Siódmy jest Paweł Wąsek (132,5 m), 12. miejsce zajmuje Stefan Hula (128,5 m), a Maciej Kot po skoku na odległość 127,5 metra zajmuje 16. pozycję. Poza serią finałową znalazł się najmłodszy z naszych reprezentantów - Karol Niemczyk (89,5 m / 58. miejsce).

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się z 18. belki startowej, jednak krótkie skoki spowodowały wydłużenie rozbiegu do 21. belki.

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

Początek finałowej serii o godzinie 10:00.

 

Anna Fergisz,
informacja własna

 

Dodaj komentarz