You are currently viewing Austriacy z drugoligową rewelacją na Puchar Świata w Zakopanem
Ulrich Wohlgenannt (fot. Jan Simon Schäfer)

Austriacy z drugoligową rewelacją na Puchar Świata w Zakopanem

Trener Andreas Widhoelzl zdecydował, którzy austriaccy skoczkowie wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Okazuje się, że w jego zespole po raz kolejny dojdzie do zmiany, ponieważ nominację zmagań elity dostała rewelacja drugoligowych zmagań, Ulrich Wohlgenannt.

 

W porównaniu do zeszłotygodniowych zawodów PŚ w niemieckim Klingenthal, w austriackiej ekipie zajdzie tylko jednak zmiana. Może się jednak okazać, że będzie to roszada bardzo istotna. Jej głównym bohaterem jest Ulrich Wohlgenannt, który w imponującym stylu wygrał wszystkie cztery konkursy Pucharu Kontynentalnego rozegrane w czasie minionego weekendu w Willingen. Co więcej, 26-latek, który po poprzednim sezonie wypadł z austriackich kadr objętych szkoleniem centralnym, w każdum z konkursów rozstawiał rywali „po kątach”, uzyskując ogromne przewagi punktowe 

Teraz Wohlgenannt, który jest jednocześnie liderem drugoligowej klasyfikacji generalnej, dostanie szansę startu w Pucharze Świata w Zakopanem, zastępując tym samym 35-letniego Manuela Fettnera, który w Klingenthal zajmował 42. i 24. miejsce. Teraz narciarska elita zmierzy się na Wielkiej Krokwi (12-14 lutego). Zawodników czekają tam dwie rundy kwalifikacyjne i oczywiście dwa indywidualne konkursy. Dla skoczka z austriackiego Dornbirn, będzie to powrót do Pucharu Świata po ponad dwuletniej przerwie. Ostatnio w zawodach PŚ zaprezentował się on 2 lutego 2019 roku na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie (zajął wówczas 28. miejsce). Dzień później nie zdołał jednak przebrnąć kwalifikacji. Czy tym razem Wohlgenannt zaprzeczy tezie, że poziom Pucharu Kontynentalnego, dzieli od poziomu Pucharu Świata przepaść?

Na Wielkiej Krokwi nie zabraknie jednak także jego kolegów, którzy (z przerwami) od dłuższego czasu kontynuują starty w zawodach Pucharu Świata. W tym gronie są: Daniel Huber, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Thomas Lackner oraz Jan Hoerl. Przypomnijmy, że podczas styczniowych zawodów PŚ w stolicy polskich Tatr, to Huber zajmując w konkursie indywidualnym czwartą pozycję, był najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem trenera Widhoelzla. Lideruje on także swojej ekipie w pucharowej „generalce”, zajmując w niej trzynaste miejsce.

 

Skład reprezentacji Austrii na PŚ w Zakopanem:

  • Daniel Huber (13. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Stefan Kraft (17. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Michael Hayboeck (19. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Philipp Aschenwald (21. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Thomas Lackner (33. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Jan Hoerl (38. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Ulrich Wohlgenannt.

 

Bartosz Leja,
źródło: OSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz