You are currently viewing Finowie odpuszczają Zakopane, celem MŚ w Oberstdorfie
Niko Kytosaho (fot. Julia Piątkowska)

Finowie odpuszczają Zakopane, celem MŚ w Oberstdorfie

Po słabszych występach w Klingenthal i Willingen, reprezentanci Finlandii zdecydowali się odpuścić start w zmaganiach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Celem podopiecznych trenera Väätäinena są teraz zbliżające się Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie.

 

Antti Aalto i Niko Kytösaho ostatnich występów w Pucharze Świata nie mogą zaliczyć do udanych. Zajmujący 33. miejsce w klasyfikacji generalnej Aalto zdołał zapunktować w zaledwie w jednym z czterech niemieckich konkursów. Kytösaho ostatnie punkty do „generalki” zdobył na rodzimym gruncie w Lahti. Logicznym więc wydaje się decyzja, którą podjął sztab szkoleniowy reprezentantów Kraju Tysiąca Jezior.

Podopieczni Janne Väätäinena wrócą do kraju, gdzie trochę odpoczną, a później skupią się na treningu przed Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie. Zmęczenia sezonem nie ukrywa lider fińskiej kadry. Aalto przyznaje, że błędy techniczne które popełnia ostatnio na skoczni nie pozwalają mu na oddawanie dalekich prób. – To nie był zbyt dobry dzień. Przed wysiłkiem moja pozycja do lądowania zbyt szybko opada i nie pozwala mi to na wykonanie żadnego fajnego ruchu. A to jest naprawdę najważniejsze. Musimy teraz zaplanować treningi i start w poszczególnych zawodach na najbliższe tygodnie – mówił Antti Aalto po drugim konkursie w Klingenthal. 

Liderów kadry Suomi nie zobaczymy co prawda w Pucharze Świata, ale szansę poskakania w zawodach dostało dwóch innych reprezentantów Finlandii. Eetu Nousiainen i Jarkko Määttä po przyzwoitych występach w Pucharze Kontynentalnym w Willingen ponownie pojawią się na starcie drugoligowych zmagań. Tym razem zawodnicy Väätäinena poskaczą na Vogtland Arenie w Klingenthal. Będzie to dla nich zapewne ostatni start w międzynarodowych zawodach przed Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane w niemieckim Oberstdorfie.

 

Skład reprezentacji Finlandii na zawody PK w Klingenthal: 

  • Eetu Nousiainen (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2020/2021) 
  • Jarkko Määttä (37. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2020/2021)

 

Weronika Brodowska,
źródło: Ski Jumping Team Finland / yle.fi

Dodaj komentarz