You are currently viewing Turniej Raw Air odwołany. Nie będzie skoków w Norwegii do końca sezonu!
Oslo - Holmenkollbakken (fot. Julia Piątkowska)

Turniej Raw Air odwołany. Nie będzie skoków w Norwegii do końca sezonu!

Dość długo trwała niepewność dotycząca zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w tym sezonie miały się odbyć w Norwegii. Jak poinformowała właśnie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), w związku z obostrzeniami w dobie pandemii, wszystkie zawody w Kraju Wikingów do końca sezonu będą odwołane! Oznacza to, że do skutku w ogóle nie dojdzie turniej Raw Air.

 

W związku z obostrzeniami, które wprowadziły norweskie władze dla wjeżdżających do Norwegii cudzoziemców, a także bardzo restrykcyjnym reżimem sanitarnym, zawody Pucharu Świata, które były zaplanowane na marzec w tym kraju są odwołane.

Co za tym idzie, nie dojdzie do skutku zarówno żeńska, jak i męska odsłona turnieju Raw Air 2021. Skoczkowie mieli rywalizować na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund od 12 do 21 marca. W planach było rozegranie sześciu pucharowych konkursów (czterech indywidualny i dwóch drużynowych). Skoczkinie natomiast miały w planach zmagania elity w dniach 13-18 marca na skoczniach w Oslo, Lillehammer i Trondheim, gdzie miały zostać rozegrane trzy konkursy indywidualne. Teraz wiadomo już, że zawody te się nie odbędą.

Jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), która otrzymała te niepokojące informacje od Norweskiego Związku Narciarskiego, niebawem dowiemy się czy odwołane konkursy zostaną zastąpione przez dodatkowe, w innych lokalizacjach.

Jeżeli tak by się nie stało, zarówno panie, jak i panów będzie czekać długa przerwa w rywalizacji już po rozgrywanych na przełomie lutego i marca Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Skoczkowie pojawiliby się w zawodach PŚ dopiero podczas finału w Planicy (25-28 marca), a na obecną chwilę sezonu, do zakończenia batalii o Kryształową Kulę zostałoby im zaledwie pięć konkursów indywidualnych (w Zakopanem, Rasnovie i Planicy). Skoczkinie natomiast zmierzyłyby się jeszcze w sześciu konkursach indywidualnych - lutym w Rasnovie, a także w marcu w trakcie finałowego turnieju Russian Blue Bird w Niżnym Tagile (19-21 marca) i Czajkowskim (26-28 marca).

Aktualny terminarz Pucharu Świata mężczyzn 2020/2021 >>>

Aktualny terminarz Pucharu Świata kobiet 2020/2021 >>>

 

Bartosz Leja,
źródło FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz