You are currently viewing Sandro Pertile o odwołaniu Raw Air: „To była dla nas niespodzianka”
Sandro Pertile (fot. Julia Piątkowska)

Sandro Pertile o odwołaniu Raw Air: „To była dla nas niespodzianka”

Jak informowaliśmy wczoraj, turniej Raw Air został odwołany z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń jakie są wprowadzone w Kraju Wikingów. Jak się okazuje, decyzja Norwegów bardzo zaskoczyła dyrektora Pucharu Świata, Sandto Pertile. – Nie spodziewaliśmy się tego – mówi z rozbrajającą szczerością Włoch.

 

Przypomnijmy, że skoczkowie mieli rywalizować na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund od 12 do 21 marca. W planach było rozegranie sześciu pucharowych konkursów, czterech indywidualnych i dwóch drużynowych. Po decyzji norweskich władz państwowych, także Norweski Związek Narciarski nie miał wyjścia i odwołał pucharowe zmagania.

Mimo, że od co najmniej kilku tygodni Norwegowie brali pod uwagę taką ewentualność, okazuje się że Międzynarodowa Federacja Narciarska nie przygotowała w porę planu awaryjnego. – Przede wszystkim nie spodziewaliśmy się odwołania turnieju, to była dla nas niespodzianka. Myśleliśmy, że będzie możliwość udania się do Norwegii – nie kryje zdziwienia Pertile.

Z dnia na dzień w pucharowym terminarzu pojawiła się więc znacząca wyrwa, której nie będzie łatwo załatać na ostatnią chwilę. Przedstawiciel FIS zapewnia jednak, że już rozpoczęły się rozmowy z potencjalnymi organizatorami. – Od razu po otrzymaniu wieści zaczęliśmy planować ewentualne zastępstwo. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu żeby znaleźć najlepszą opcję. Jestem optymistą i myślę, że znajdziemy odpowiednie miejsca – komentuje następca Waltera Hofera. – Dziś rano podzieliliśmy się tymi informacjami ze wszystkimi federacjami. Czekamy na odpowiedzi i zainteresowanie – dodaje.

Raw Air to specjalny turniej i może nie da się zastąpić wszystkich konkursów, ale większość na pewno. Zdecydowanie odpadają jednak ewentualne konkursy w Rosji. Nie mamy wystarczająco czasu na formalności związane z wizami – kończy dyrektor Pucharu Świata. Pomysł na „rosyjski scenariusze” pojawił się ze względu na lokalizację finałowych zmagań w Pucharze Świata kobiet. Panie mają wystąpić w Niżnym Tagile i Czajkowskim w dniach 19-21 i 26-28 marca.

 

Julia Piątkowska, Anna Trybuś,
korespondencja z Zakopanego

 

Dodaj komentarz