You are currently viewing Hoerl i Markeng nie wystartują w niedzielnym konkursie w Zakopanem
Thomas Aasen Markeng (fot. Julia Piątkowska)

Hoerl i Markeng nie wystartują w niedzielnym konkursie w Zakopanem

Pech nie opuszcza austriackiego skoczka Jana Hoerla, który wydawał się już wracać do solidnej formy, jednak nie wystartuje w niedzielnych zawodach w Zakopanem. Powodem absencji 22-latka jest ból kolana, który poczuł podczas bezpośrednich przygotowań do dzisiejszych zmagań. Niestety przed chwilą taki sam uraz wykluczył ze startu na Wielkiej Krokwi Norwega Thomasa Aasena Markenga.

 

Déjà vu Hoerla

Sezon 2020/2021 jest dla Jana Hoerla pasmem złych informacji. W rzeczywistości utalentowany austriacki skoczek, który ma już w swoim dorobku pucharowe podium wywalczone w grudniu 2019 roku w Engelbergu, nie zdołał się tej zimy na dobre rozkręcić. Najpierw (w grudniu) w nabraniu odpowiedniego rytmu startowego przeszkodził mu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kiedy wydawało się, że po całkiem udanej niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni podopieczny trenera Widhoelzla wskoczył nareszcie na właściwe tory, tuż przed kwalifikacjami do zawodów w Bischofshofen poczuł ból w prawym kolanie. Sztab szkoleniowy nie chcąc ryzykować poważniejszego urazu, wycofał 22-latka ze startu, co jednocześnie pozbawiło go szansy na udane zwieńczenie turniejowych zmagań. W związku z tym Hoerl przegapił kolejne zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.

Do zmagań elity powrócił już w Zakopanem, gdzie zdołał awansować do finałowej trzydziestki. Później sztuka ta udawała mu się jeszcze w Klingenthal, a także ponownie na Wielkiej Krokwi, na której podczas wczorajszego konkursu był 21. Niestety dziś okazało się, że kolano znów dało o sobie znać. Ze względu na powracającą dolegliwość, Austriak nie wystartuje w niedzielnych zawodach w stolicy polskich Tatr. Jego trenerzy w porozumieniu z lekarzem kadry ponownie nie chcieli ryzykować pogłębienia się urazu u zawodnika, który może stanowić o sile austriackiej kadry podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Oberstorfie.

 

Pech nie opuszcza Markenga

Norweg Thomas Aasen Markeng również nie pojawi się na starcie dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem z powodu kontuzji kolana. – Thomas dzisiaj nie wystąpi. W kontuzjowanym kolanie pojawił się obrzęk i z myślą o dalszych startach podjęliśmy taką decyzję. Ważne, aby w takim przypadku zbytnio się nie forsować – powiedział  Stoeckl.

Przypominamy, że Markeng podczas rywalizacji w Klingenthal w zeszłym sezonie doznał groźnej kontuzji, w wyniku której zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i musiał pauzować przez dziewięć miesięcy. Norweg zdołał powrócić do rywalizacji na styczniowe konkursy w Zakopanem. Mistrz Świata Juniorów z 2019 roku wystąpił także w Lahti, gdzie zajął 19. miejsce oraz dwukrotnie w Klingenthal, gdzie zapunktował w drugim konkursie.

W sobotnim konkursie 20-latek nie wystartował, ponieważ nie zdołał przebrnąć piątkowych kwalifikacji. Zajął w nich odległe 52. miejsce.

 

Bartosz Leja, Łukasz Serba
źródło: ÖSV / Hopplandslaget

 

Dodaj komentarz