You are currently viewing Polki wystąpią w Rasnovie w najmocniejszym składzie
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Polki wystąpią w Rasnovie w najmocniejszym składzie

Trener Łukasz Kruczek ogłosił skład polskiej reprezentacji kobiet na konkursy Pucharu Świata w Rasnovie. Szkoleniowiec Biało-Czerwonych zdecydował, że w Rumunii wystąpią wszystkie jego podopieczne.

 

Miejsca w składzie nie mogło zabraknąć dla najwyżej sklasyfikowanej Polki w Pucharze Świata, czyli Anny Twardosz. Niespełna 20-letnia Polka w minionym tygodniu wystąpiła w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti, które ukończyła na bardzo dobrym ósmym miejscu.

Szansę występu w rumuńskim Siedmiogrodzie otrzymają również Kamila Karpiel, Nicole Konderla oraz Wiktoria Przybyła, które również wzięły udział w juniorskim czempionacie i zajęły odpowiednio 17., 23. oraz 31. miejsce. Trzon kadry oparty został również o bardziej doświadczone zawodniczki, czyli Kingę Rajdę i Joannę Szwab.

Polki punktowały w tym sezonie łącznie czterokrotnie. Osiem oczek na swoim koncie ma Twardosz, która rywalizację w czołowej 30 kończyła w tym sezonie trzykrotnie – dwukrotnie w Titisee-Neustadt oraz raz w Hinzenbach. Kinga Rajda z kolei zdołała zająć 30. miejsce raz, w słoweńskim Ljubnie.

Na normalnej skoczni HS-97 kompleksu Trambulina Valea Cărbunării zaplanowano w tym sezonie dwa konkursy indywidualne pań, które odbędą się w czwartek oraz piątek. W sobotę rozegrany zostanie konkurs mieszany.

Dodajmy, że tuż po zawodach PŚ w Rasnovie, skoczkinie (i skoczków) czekają Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Już wcześniej trener Łukasz Kruczek wspominał nam, że do Niemiec pojedzie najprawdopodobniej pięć zawodniczek. Obecnie wydaje się, że pewne miejsce w składzie mają Twardosz, Rajda, Karpiel i Konderla, jednak nie wykluczone, że do Oberstdorfu uda się także dwójka Szwab, Przybyła.

 

Łukasz Serba,
informacja własna

 

Dodaj komentarz