You are currently viewing Polacy na starcie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode i FIS Cup w Villach
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Polacy na starcie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode i FIS Cup w Villach

Podczas gdy narciarska elita zmierzy się w konkursach Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie, skoczkowie aspirujący do zawodów wyższej rangi powalczą w Pucharze Kontynentalnym w niemieckim Brotterode oraz cyklu FIS Cup w austriackim Villach. W drugiej i trzeciej lidze na starcie pojawią się także reprezentanci Polski.

 

Już w czasie nadchodzącego weekendu odbędą się kolejne dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, które tym razem zawitają do niemieckiego Brotterode. Do drugoligowej rywalizacji powrócą tam polscy skoczkowie, którzy nie wystartowali w ostatnich zmaganiach w Klingenthal. Wówczas w związku z obsadą zawodów PŚ w Zakopanem i startem juniorów w Mistrzostwach Świata w Lahti, okazało się jak wąska jest „ławka rezerwowych” w polskich skokach narciarskich.

Tym razem w drugoligowych zmaganiach na dużej Inselbergschanze (K-105 / HS-117) weźmie udział czterech reprezentantów naszego kraju. Będą to zawodnicy polskiej kadry narodowej, którzy nie otrzymali szansy startu w Pucharze Świata w Rasnovie, nie dostali także „biletów” na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie W tym gronie znaleźli się: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefa Hula i Tomasz Pilch.

Polscy skoczkowie wystartują także w kolejnych konkursach narciarskich "trzeciej ligi", czyli cyklu FIS Cup. Rywalizacja na tym poziomie odbędzie się na normalnym obiekcie Alpenarena (K-90 / HS-98) w austriackim Villach. Szansę startu dostanie tam pięciu skoczków, w tym zaledwie jeden reprezentant kadry młodzieżowej, Stanisław Ciszek. Absencja pozostałych podopiecznych trenera Zbigniewa Klimowskiego jest następstwem przypadku koronawirusa wykrytym u Polaków podczas MŚ Juniorów w Lahti. Skład na trzecioligowe zmagania uzupełnią zawodnicy spoza kadr narodowych, którzy jednak tej zimy sięgali już po punkty cyklu FIS Cup. W tym gronie są: Karol Niemczyk, Wiktor Pękala, Krzysztof Kieta oraz Szymon Zapotoczny.

 

Skład reprezentacji Polski na PK w Brotterode (20-21 lutego):

  • Aleksander Zniszczoł (12. miejsce w PK 2020/2021),
  • Maciej Kot (18. miejsce w PK 2020/2021),
  • Stefan Hula (32. miejsce w PK 2020/2021),
  • Tomasz Pilch (33. miejsce w PK 2020/2021).

 

Skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Villach (20-21 lutego):

  • Karol Niemczyk (94. miejsce w FIS Cup 2020/2021),
  • Wiktor Pekala (108. miejsce w FIS Cup 2020/2021),
  • Krzysztof Kieta (110. miejsce w FIS Cup 2020/2021),
  • Szymon Zapotoczny (115. miejsce w FIS Cup 2020/2021),
  • Stanisław Ciszek.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz