W Rasnovie po raz pierwszy tej zimy narciarska elita zmierzy się na tzw. normalnej skoczni. 97-metrowy obiekt będzie dla skoczków areną jednego konkursu indywidualnego, a także zawodów drużyn mieszanych. Na starcie w najmocniejszym składzie pojawią się reprezentanci Polski. Zmagania w Rumunii będą jednocześnie „próbą generalną” przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oberstdorfie.
Program zawodów:
- 18 lutego 2021 r. (czwartek):
- 12:30 – oficjalny trening,
- 14:30 – prolog (TVP Sport).
- 19 lutego 2021 r. (piątek):
- 13:15 – seria próbna,
- 14:15 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport).
- 20 lutego 2021 r. (sobota):
- 08:30 – seria próbna,
- 09:45 – konkurs drużyn mieszanych (TVP 1, TVP Sport).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa czwartkowych treningów i prologu:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik | miejsce w PŚ |
1 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | 1999 | – |
2 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 1994 | – |
3 | Alessandro Batby | FRA | 2001 | - |
4 | Elias Medwed | AUT | 2002 | - |
5 | Daniel Andrei Cacina | ROU | 2001 | - |
6 | Marco Woergoetter | AUT | 2002 | - |
7 | Mikhail Purtov | RUS | 2002 | - |
8 | David Haagen | AUT | 2002 | - |
9 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 1993 | - |
10 | Danil Vassilyev | KAZ | 2004 | - |
11 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 1993 | - |
12 | Yevhen Marusiak | UKR | 2000 | - |
13 | Niklas Bachlinger | AUT | 2001 | - |
14 | Valentin Foubert | FRA | 2002 | - |
15 | Jernej Presecnik | SLO | 2002 | - |
16 | Daniel Tschofenig | AUT | 2002 | 71. |
17 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 1994 | 61. |
18 | Vladimir Zografski | BUL | 1993 | 59. |
19 | Roman Sergeevich Trofimov | RUS | 1989 | 58. |
20 | Manuel Fettner | AUT | 1985 | 53. |
21 | Dominik Peter | SUI | 2001 | 51. |
22 | Tilen Bartol | SLO | 1997 | 48. |
23 | Anders Haare | NOR | 1999 | 46. |
24 | Cene Prevc | SLO | 1996 | 45. |
25 | Paweł Wąsek | POL | 1999 | 42. |
26 | Naoki Nakamura | JPN | 1996 | 38. |
27 | Simon Ammann | SUI | 1981 | 38. |
28 | Evgeniy Klimov | RUS | 1994 | 36. |
29 | Constantin Schmid | GER | 1999 | 31. |
30 | Klemens Murańka | POL | 1994 | 29. |
31 | Severin Freund | GER | 1988 | 28. |
32 | Ziga Jelar | SLO | 1997 | 27. |
33 | Jakub Wolny | POL | 1995 | 26. |
34 | Gregor Deschwanden | SUI | 1991 | 24. |
35 | Martin Hamann | GER | 1997 | 22. |
36 | Keiichi Sato | JPN | 1997 | 18. |
37 | Pius Paschke | GER | 1990 | 15. |
38 | Andrzej Stękała | POL | 1995 | 14. |
39 | Yukiya Sato | JPN | 1995 | 12. |
40 | Daniel Andre Tande | NOR | 1994 | 11. |
41 | Karl Geiger | GER | 1993 | 10. |
42 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 1996 | 9. |
43 | Marius Lindvik | NOR | 1998 | 8. |
44 | Piotr Żyła | POL | 1987 | 7. |
45 | Dawid Kubacki | POL | 1990 | 6. |
46 | Robert Johansson | NOR | 1990 | 4. |
47 | Kamil Stoch | POL | 1987 | 3. |
48 | Markus Eisenbichler | GER | 1991 | 2. |
49 | Halvor Egner Granerud | NOR | 1996 | 1. |
Składy kadr:
- Austria: Niklas Bachlinger, Manuel Fettner, David Haagen, Elias Medwed, Daniel Tschofenig, Marco Woergoetter, Ulrich Wohlgenannt.
- Bułgaria: Vladimir Zografski.
- Francja: Alessandro Batby, Valentin Foubert.
- Japonia: Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
- Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko.
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
- Norwegia: Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande.
- Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
- Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Nicolae Sorin Mitrofan.
- Rosja: Evgeniy Klimov, Mikhail Maksimochkin, Mikhail Purtov, Roman Sergeevich Trofimov.
- Słowenia: Tilen Bartol, Ziga Jelar, Jernej Presecnik, Cene Prevc.
- Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Dominik Peter.
- Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Yevhen Marusiak.
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Podia wszystkich konkursów PŚ mężczyzn w Rasnovie:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
22.02.2020 | Stefan Kraft AUT | Karl Geiger GER | Constantin Schmid GER |
21.02.2020 | Karl Geiger GER | Stephan Leyhe GER | Stefan Kraft AUT |
Bartosz Leja,
informacja własna