You are currently viewing Skład Norwegów na zawody w Rasnovie, powrót Håre
Norwegowie (Lindvik, Johansson, Granerud, Tande), fot. Julia Piątkowska

Skład Norwegów na zawody w Rasnovie, powrót Håre

Trenerzy reprezentacji Norwegii, Aleksander Stöckl oraz Christian Meyer ogłosili składy na konkursy Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Znamy również kadrę "Wikingów", która wystąpi w drugoligowych zawodach w Brotterode.

 

Przed zawodnikami i zawodniczkami konkursy Pucharu Świata w Rasnovie. Zmagania w Rumunii będą próbą generalną przed rozpoczynającymi się już za sześć dni mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Trener Stöckl zdecydował, że Norwegowie wystąpią w Rumunii w prawie najsilniejszym składzie. Na starcie zobaczymy jednak nie sześciu, a pięciu reprezentantów kraju "Wikingów".

W Rumunii zabraknie Johanna Andre Forfanga, który po konsultacji ze sztabem szkoleniowym postawił na indywidualne treningi w Trondheim. Powracające problemy po kontuzji więzadła krzyżowego to z kolei powód absencji Thomasa Aasena Markenga. Mistrz świata juniorów z 2019 roku wciąż narzeka na ból w operowanym kolanie. - Spokojne treningi pomogą Johannowi wrócić na swój optymalny poziom. Potrzebuje on więcej sesji skoków niż w Rasnovie. Z kolei Thomas niestety narzeka problemy z kolanem. Pojawił się obrzęk, który pojawia się i znika w zależności od obciążenia. Jest to dość powszechne po kontuzji, ale oznacza to że musi on zmniejszyć obciążenie startowe i dlatego lepiej będzie jak trochę odpocznie - powiedział Stöckl.

Na starcie pucharowych konkursów nie zabraknie oczywiście lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda, który podczas piątkowego konkursu będzie mógł zostać najlepszym norweskim skoczkiem w historii pod względem liczby wygranych konkursów PŚ. Szansę występu otrzymał również Robert Johansson, który niedzielny konkurs w Zakopanem ukończył na najniższym stopniu podium, a także Marius Lindvik i Daniel Andre Tande. Do składu liderów Pucharu Narodów po serii startów w Pucharze Kontynentalnym powraca Anders Håre. - Wystąpi w Rasnovie w zastępstwie za Forfanga. Anders już wcześniej pokazał w tym sezonie, że może wskoczyć do finału i zdobyć punkty. Trenerzy twierdzą, że jest teraz dużo bardziej stabilny i dlatego dostał szansę na występ w Rasnovie - tłumaczy szkoleniowiec norweskiej ekipy.

Równolegle z zawodami męskiego Pucharu Świata, na normalnej skoczni kompleksu Trambulina Valea Cărbunării odbędą się również dwa konkursy indywidualne pań. Trener Christian Meyer zdecydował, że o punkty w Rumunii powalczą cztery reprezentantki Norwegii: Maren Lundby, Silje Opseth, Anne Odine Strøm oraz świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek Thea Minyan Bjørseth.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego konkursu w Hinzenbach groźnie wyglądającej kontuzji doznała Eirin Maria Kvandal. Młoda Norweżka przejdzie dzisiaj badanie rezonansem magnetycznym, jednak najprawdopodobniej zerwała ona więzadła krzyżowe, a także uszkodziła łąkotkę w prawym kolanie, co wykluczy ją ze startów na wiele miesięcy.

Znamy również skład kraju Wikingów na konkursy Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode, które odbędą się już w najbliższy weekend. Na starcie zobaczymy sześciu reprezentantów Norwegii. W tym gronie znaleźli się: Sondre Ringen, Bendik Jakobsen Heglli, Robin Pedersen, Mathiasa Braathen, Anders Ladehaug oraz Sander Vossan Eriksen.

 

Skład męskiej reprezentacji Norwegii na PŚ w Rasnovie (18-20 lutego):

 • Halvor Egner Granerud (1. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Robert Johansson (4. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Marius Lindvik (8. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Daniel Andre Tande (11. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Anders Håre (46. miejsce w PŚ 2020/2021).

 

Skład żeńskiej reprezentacji Norwegii na PŚ w Rasnovie (18-20 lutego):

 • Silje Opseth (4. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Maren Lundby (8. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Anna Odine Strøm (19. miejsce w PŚ 2020/2021),
 • Thea Minyan Bjørseth (21. miejsce w PŚ 2020/2021).

 

Skład męskiej reprezentacji Norwegii na PK w Brotterode (20-21 lutego):

 • Sondre Ringen (8. miejsce w PK 2020/2021),
 • Robin Pedersen (10. miejsce w PK 2020/2021),
 • Sander Vossan Eriksen (22. miejsce w PK 2020/2021),
 • Bendik Jakobsen Heggli (25. miejsce w PK 2020/2021),
 • Mathias Braathen (35. miejsce w PK 2020/2021),
 • Anders Ladehaug (47. miejsce w PK 2020/2021).

 

Łukasz Serba,
źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz