W czasie tego weekendu odbędą się kolejne dwa konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Drugoligowa rywalizacja zawita na Inselbergschanze (HS-117) w niemieckim Brotterode. W zmaganiach weźmie udział 51 skoczków z 13 krajów i po tygodniowej absencji, w tym gronie będą także Polacy. Na starcie nie zabraknie też bardzo znanych narciarskich nazwisk.
Program zawodów:
- 20 lutego 2021 r. (sobota):
- 15:00 – oficjalny trening,
- 17:00 – konkurs indywidualny.
- 21 lutego 2021 r. (niedziela):
- 09:00 – seria próbna
- 10:00 – konkurs indywidualny.
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej) oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik | miejsce w PK |
1 | Daniel Moroder | ITA | 2002 | – |
2 | Mark Hafnar | SLO | 2002 | – |
3 | Sergey Kravtsov | KAZ | 2002 | – |
4 | Nurshat Tursunzhanov | KAZ | 2003 | – |
5 | Francesco Cecon | ITA | 2001 | – |
6 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 1997 | – |
7 | Zak Mogel | SLO | 2001 | – |
8 | Mattia Galiani | ITA | 2002 | – |
9 | Lars Kindlimann | SUI | 2000 | – |
10 | Thomas Lackner | AUT | 1993 | – |
11 | Andrei Feldorean | ROU | 2000 | – |
12 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR | 1997 | – |
13 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 2000 | – |
14 | Jack White | FRA | 2001 | – |
15 | Mathis Contamine | FRA | 2001 | – |
16 | Nikita Devyatkin | KAZ | 1999 | – |
17 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | 2000 | - |
18 | Andreas Alamommo | FIN | 1998 | 76. |
19 | Henri Kavilo | FIN | 1999 | 71. |
20 | Arttu Pohjola | FIN | 2001 | 61. |
21 | Jan Bombek | SLO | 2001 | 57. |
22 | Luca Roth | GER | 2000 | 55. |
23 | David Siegel | GER | 1996 | 52. |
24 | Adrian Sell | GER | 1998 | 50. |
25 | Sandro Hauswirth | SUI | 2000 | 47. |
26 | Anders Ladehaug | NOR | 1999 | 47. |
27 | Rok Masle | SLO | 2004 | 45. |
28 | Andreas Schuler | SUI | 1995 | 44. |
29 | Moritz Baer | GER | 1997 | 43. |
30 | Kilian Maerkl | GER | 2000 | 40. |
31 | Timon-Pascal Kahofer | AUT | 1999 | 38. |
32 | Matias Braathen | NOR | 1996 | 35. |
33 | Tomasz Pilch | POL | 2000 | 33. |
34 | Stefan Hula | POL | 1986 | 32. |
35 | Philipp Raimund | GER | 2000 | 31. |
36 | Peter Resinger | AUT | 2000 | 29. |
37 | Anze Semenic | SLO | 1993 | 26. |
38 | Bendik Jakobsen Heggli | NOR | 2001 | 25. |
39 | Yuken Iwasa | JPN | 1999 | 24. |
40 | Sander Vossan Eriksen | NOR | 2000 | 22. |
41 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 1990 | 21. |
42 | Richard Freitag | GER | 1991 | 20. |
43 | Junshiro Kobayashi | JPN | 1991 | 19. |
44 | Maciej Kot | POL | 1991 | 18. |
45 | Aleksander Zniszczoł | POL | 1994 | 12. |
46 | Robin Pedersen | NOR | 1996 | 10. |
47 | Lovro Kos | SLO | 1999 | 9. |
48 | Sondre Ringen | NOR | 1996 | 8. |
49 | Maximilian Steiner | AUT | 1996 | 6. |
50 | Stefan Rainer | AUT | 1999 | 3. |
51 | Markus Schiffner | AUT | 1992 | 1. |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Składy kadr:
- Austria: Timon-Pascal Kahofer, Thomas Lackner, Stefan Rainer, Peter Resinger, Maximilian Steiner, Markus Schiffner, Gregor Schlierenzauer.
- Finlandia: Andreas Alamommo, Henri Kavilo, Arttu Pohjola.
- Francja: Mathis Contamine, Jack White.
- Japonia: Yuken Iwasa, Junshiro Kobayashi.
- Kazachstan: Nikita Devyatkin, Sergey Kravtsov, Nurshat Tursunzhanov.
- Niemcy: Moritz Baer, Richard Freitag, Kilian Maerkl, Philipp Raimund, Luca Roth, Adrian Sell, David Siegel.
- Norwegia: Matias Braathen, Sander Vossan Eriksen, Bendik Jakobsen Heggli, Anders Ladehaug, Robin Pedersen, Sondre Ringen.
- Polska: Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł.
- Rumunia: Andrei Feldorean, Mihnea Alexandru Spulber.
- Słowenia: Jan Bombek, Mark Hafnar, Lovro Kos, Zak Mogel, Anze Semenic.
- Szwajcaria: Sandro Hauswirth, Lars Kindlimann, Andreas Schuler.
- Turcja: Muhammed Ali Bedir, Muhammet Irfan Cintimar, Fatih Arda Ipcioglu.
- Włochy: Francesco Cecon, Mattia Galiani, Daniel Moroder.
Bartosz Leja,
informacja własna