You are currently viewing FIS Cup Villach: Aigner najlepszy na treningu, seria próbna dla Ortnera
Clemens Aigner (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Villach: Aigner najlepszy na treningu, seria próbna dla Ortnera

Podczas treningu poprzedzającego sobotni konkurs FIS Cup w Villach, najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant gospodarzy Clemens Aigner, natomiast seria próbna padła łupem Maximiliana Ortnera. Biało-Czerwoni, którzy pojechali do Austrii w mocno rezerwowym składzie, niestety nie spisują się najlepiej.

 

Aigner najlepszy w treningu, Niemczyk najlepszym w Polaków

W serii treningowej przed dzisiejszym konkursem cyklu FIS Cup na normalnej Alpenarenie (K-90 / HS-98) znakomicie spisali się Austriacy. Najlepszy był Clemens Aigner, który przy silnym wietrze pod narty (1,21 m/s) poszybował na 100. metr. Ta próba okazała się najdłuższym lotem w całej stawce. Bezpośrednio za nim ze stratą 5,9 punktu był się Maximilian Ortner, który oddał skok na odległość 92,5 metra. Czołową trójkę serii treningowej uzupełnił Janni Reisenauer (96,0 m). 

W pierwszej szóstce treningu znaleźli się ponadto: Niemiec Eric Fuchs (92,5 m), a także dwóch kolejnych reprezentantów gospodarzy – Hannes Landerer (93,0 m) i liderujący w całym cyklu Stefan Huber (90,0 m)

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Karol Niemczyk, który po skoku na 90. metr uplasował się na 14. pozycji.  W drugiej dziesiątce na 17. miejscu znalazł się najmłodszy naszych reprezentantów, Szymon Zapotoczny (86,0 m). Reszta Polaków plasowała się nieco dalej. 26. był Stanisław Ciszek (83,5 m),  33. Krzysztof Kieta (84,0 m), a 35. Wiktor Pękala (82,5 m).

 

Seria próbna dla Ortnera, Polacy poza czołówką

Tak jak w treningach, tak i w rundzie próbnej zdecydowanie najlepiej prezentowali się skoczkowie pełniący nieformalną rolę gospodarzy. Na czele stawki tym razem znalazło się aż ośmiu Austriaków. Po skoku na 96,5 metra na pierwszym miejscu znalazł się Maximilian Ortner. Drugi był Mika Schwann, który poszybował 95,5 metra. Skład czołowej trójki uzupełnił Stefan Huber (95,5 m). 

W najlepszej szóstce znaleźli się także: Hannes Landerer (93,5 m) , Janni Reisenauer (94,0 m) oraz Francisco Moerth (92,0 m).

Tym razem najlepszym z Polaków okazał się Szymon Zapotoczny, który po skoku na 84 metry zajął 24. miejsce. Dwie pozycje niżej uplasował się Stanisław Ciszek (85,5 m), 28. był Wiktor Pękala (78,5 m), natomiast 30. miejsce zajął Karol Niemczyk (78,0 m). Poza czołową "30" znalazł się Krzysztof Kieta (76,0 m / 36. miejsce).

 

Emilia Kryzel,
informacja własna

 

Dodaj komentarz