You are currently viewing PK Brotterode: Stefan Hula najlepszy na treningach
Stefan Hula (fot. Julia Piątkowska)

PK Brotterode: Stefan Hula najlepszy na treningach

Stefan Hula okazał się najlepszym zawodnikiem w dwóch oficjalnych treningach przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Wszyscy Polacy w obu seriach próbnych znaleźli się w czołowej dziesiątce.

 

Stefan Hula po skoku na odległość 114,5 metra był najlepszy w pierwszym treningu na Inselbergschanze (K-105 / HS-117). Tuż za nim znalazł się kolejny reprezentant Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 114. metr stracił do kolegi z kadry zaledwie 0,9 punktu. Obaj Polacy oddawali swoje skoki z siódmej belki startowej. Czołową trójkę pierwszego treningu uzupełnił Anders Ladehaug, który poszybował najdalej - 115 metrów. Norweg swoją próbę oddał z 8. belki startowej.

W czołowej szóstce pierwszego treningu znaleźli się również: czwarty Markus Schiffner (110,5 m), piąty Tomasz Pilch (112,5 m) i szósty Philipp Raimund (110,5 m). Kolejny z Polaków, Maciej Kot, w pierwszej serii treningowej po skoku na 109. metr zajął siódme miejsce.

W drugiej rundzie treningowej po skoku na 116. metr, Stefan Hula wyprzedził o 0,5 punktu utytułowanego Gregora Schlierenzauera, który w sprzyjających warunkach oddał skok poza rozmiar skoczni. Austriak poszybował aż 120 metrów, jednak po jego próbie zakończonej jury postanowiło obniżyć rozbieg. Co więcej, jak się później okazało zbyt daleki skok wywołał u 31-latka ból kolana, z powodu którego nie wystartował on później w konkurs. Na trzecim miejscu w drugim treningu znalazł się Norweg Sondre Ringen (113,0 m).

Czwartą lokatę w drugim treningu zajął Japończyk Junshiro Kobayashi (112,0 m), piąty był Niemiec Richard Freitag (114,0 m), a szósty Aleksander Zniszczoł (108,0 m). Pozostali Polacy znaleźli się również w czołowej dziesiątce. Maciej Kot po skoku na 111 m zajął siódme miejsce, a Tomasz Pilch który uzyskał 113,5 metra ósme.

 

Anna Fergisz,
informacja własna

 

Dodaj komentarz