You are currently viewing Znamy skład Norweżek na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie
Maren Lundby (fot. GEPA Pictures / Christian Walgram)

Znamy skład Norweżek na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie

Do ekipy Norweżek na czempionat w niemieckim Oberstdorfie dołączyła Frida Berger. Młoda 16-latka po dobrych występach w Pucharze Kontynentalnym w Brotterode wywalczyła miejsce w składzie ekipy „Wikingów” na Mistrzostwa Świata.

 

Skład Norweżek na zbliżające się Mistrzostwa Świata był niemal oczywisty. Jako ostatnia dołączyła do niego młoda zawodniczka, Frida Berger. 16-latka zaimponowała trenerom podczas Pucharu Kontynentalnego w Brotterode, a nagrodą za dobre występy w drugoligowych zmaganiach ma być wyjazd na czempionat do Niemiec. – Frida poradziła sobie bardzo dobrze podczas konkursów w Brotterode. Jej forma wygląda naprawdę obiecująco. Ona wyraźnie zasłużyła na to miejsce i była dużo lepsza od innych Norweżek w ten weekend – mówi główny szkoleniowiec norweskiej ekipy, Christian Meyer.

Młoda Berger wskoczyła na ostatnie wolne miejsce w ekipie „Wikingów” na Mistrzostwa Świata. W Niemczech zaprezentują się również: Silje Opseth, Maren Lundby, Anna Odine Strøm i świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek z Lahti-Thea Minyan Bjørseth. W składzie Norweżek zabraknie Eirin Marii Kvandal, która doznała poważnej kontuzji więzadła krzyżowego, która na dłuższy czas wykluczy ją z profesjonalnego skakania na nartach.

Skład reprezentacji Norwegii na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie:

  • Frida Berger (ur.2004 r.),
  • Maren Lundby (1994),
  • Thea Minyan Bjørseth (2003),
  • Silje Opseth (1999),
  • Anna Odine Strøm (1998).

 

Weronika Brodowska,
skiforbundet.no

Dodaj komentarz