You are currently viewing Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs mieszany!
Polki zespół na konkurs mikstów (od góry od lewej: Twardosz, Żyła, Karpiel, Kubacki), fot. Julia Piątkowska

Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs mieszany!

Znamy skład reprezentacji Polski na jutrzejszą rywalizację mikstów. Trenerzy  Łukasz Kruczek oraz Michal Doležal zdecydowali, że na starcie zobaczymy Kamilę Karpiel, Piotra Żyłę, Annę Twardosz oraz Dawida Kubackiego.

 

Za nami konkursy indywidualne pań i panów na skoczni HS-106. W rywalizacji kobiet najlepiej spisały się Twardosz i Rajda, które zajęły odpowiednio 33. i 38. miejsce, jednak trener Łukasz Kruczek zdecydował się postawić na Karpiel, która wystąpiła w drużynie na czempionacie w Seefeld. Z kolei wśród skoczków trener Doleżal zdecydował się postawić na nowego mistrza świata Piotra Żyłę, dla którego będzie do debiut w tej konkurencji oraz piątego dziś Dawida Kubackiego. W składzie zabrakło za to miejsca dla Kamila Stocha, który dzisiejszy konkurs zakończył dopiero na 22. miejscu. Skoczek z Zębu miał okazję wystąpić w rywalizacji mikstów przed tygodniem w rumuńskim Rasnovie gdzie razem z Karpiel, Twardosz i Kubackim zajęli 7. lokatę.

Jutrzejszy konkurs mieszany będzie drugim w historii, w którym wystąpi reprezentacja Polski. Wcześniej, podczas Mistrzostw Świata w Seefeld polska ekipa w składzie: Karpiel, Rajda, Kubacki, Stoch zajęła szóste miejsce. Na półmetku rywalizacji sklasyfikowana była, dość sensacyjnie na znakomitym trzecim miejscu.

Konkurs mikstów znajduje się w programie Mistrzostw Świata od 2013 roku. Najwięcej triumfów odnieśli Niemcy, którzy triumfowali aż trzykrotnie. Nasi zachodni sąsiedzi zdobyli złoto również podczas ostatniego czempionatu w Seefeld. Niemcy w składzie Althaus, Eisenbichler, Seyfarth oraz Geiger wyprzedzili Austrię oraz Norwegię.

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na 17:00. Wcześniej, bo o 15:30 ma odbyć się seria próbna.

 

Łukasz Serba,
źródło: Skaczemy.pl

 

Dodaj komentarz