You are currently viewing Koniec sezonu dla Cariny Vogt? Niemkę czeka kolejna operacja
Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)

Koniec sezonu dla Cariny Vogt? Niemkę czeka kolejna operacja

Carina Vogt nie wystartuje w rywalizacji na dużej skoczni w ramach Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Okazuje się, że utytułowana niemiecka skoczkini wciąż odczuwa skutki dawnej kontuzji kolana. Jak informuje portal sport1.de, prawdopodobnie będzie musiała przejść kolejną interwencję chirurgiczną.

 

Ostatnie miesiące były dla podopiecznej trenera Andreasa Bauera bardzo trudne. 29-letnia skoczkini latem 2019 roku zerwała więzadła krzyżowe w prawym kolanie, przez co nie mogła wystartować w całym sezonie 2019/20. Dwukrotna mistrzyni świata zdołała powrócić do rywalizacji, jednak jej wyniki nie są zbyt satysfakcjonujące. Niemka wystartowała w tym sezonie w czterech konkursach Pucharu Świata. Co prawda w każdym z nich udało jej się zająć punktowane pozycje, jednak były to lokaty głównie w drugiej dziesiątce.

Również start w tegorocznym czempionacie na skoczni normalnej był dla mistrzyni olimpijskiej z Soczi sporym rozczarowaniem. Zajęła ona w nim dopiero odległe 30. miejsce, po skokach na 81 oraz 70 metrów. Vogt zabrakło również w konkursie drużynowym oraz rywalizacji mikstów. – To wszystko jest dla mnie bardzo trudne. Jest mi smutno. Walczyłam przez te wszystkie dni o jak najlepsze wyniki, jednak to nie wystarczyło – powiedziała wyraźnie niepocieszona Niemka.

Zdaniem trenera reprezentacji Niemiec Andreasa Bauera, Vogt może odczuwać jeszcze skutki dawnego urazu, dlatego nie jest w stanie prezentować swojej najwyższej dyspozycji. – Carina po prostu nie jest gotowa na tę chwilę zarówno sportowo i fizycznie, żeby wziąć udział konkursie indywidualnym na dużej skoczni – oznajmił w poniedziałek doświadczony szkoleniowiec. Ta decyzja trenera oznacza, że Vogt nie wystartuje już w tegorocznym czempionacie i powróci do domu z myślą o dalszej rekonwalescencji. Niemiecki sztab szkoleniowy razem z lekarzem kadry nie wykluczają ponownej interwencji chirurgicznej. – Bardzo prawdopodobnie, że Carina będzie musiała przejść małą operację kontuzjowanego kolana po mistrzostwach świata, abyśmy mogli opanować problemy ostatnich kilku tygodni – skwitował.

Carina Vogt jest jedną z najwybitniejszych skoczkiń narciarskich w historii. Niemka jest złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Soczi, a także dwukrotną indywidualną mistrzynią świata (2015, 2017). Ponadto wraz z koleżankami i kolegami z drużyny aż trzykrotnie triumfowała w czempionacie w konkursie mikstów (2015, 2017, 2019). Dwukrotnie stawała też na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (drugie miejsce w sezonie 2013/14 oraz trzecie w sezonie 2014/15).

 

Łukasz Serba,
źródło: sport1.de / informacja własna

 

Dodaj komentarz