You are currently viewing Austria chce zorganizować mistrzostwa świata w lotach w roku 2024
Kulm-Skiflugschanze w Tauplitz (fot. Małgorzata Mikulska)

Austria chce zorganizować mistrzostwa świata w lotach w roku 2024

Austriacki Związek Narciarski ubiega się o organizację Mistrzostw Świata w lotach narciarskich FIS 2024 w Bad Mitterndorf. Byłyby to już szóste międzynarodowe mistrzostwa w tym znanym na całym świecie ośrodku narciarskim w Styrii. Ostatnio sportowcy walczyli o medale na skoczni Kulm w 2016 roku.

 

Proces składania wniosków na to wydarzenie został ponownie otwarty po tym, jak czeski Harrachov musiał wycofać wniosek z powodu problemów z infrastrukturą. Decyzję, gdzie odbędą się mistrzostwa, podejmie Rada FIS na kolejnym czerwcowym posiedzeniu.

„W tak trudnych czasach ważne jest wysyłanie pozytywnych sygnałów, aby zapewnić młodym sportowcom perspektywy. Loty narciarskie na Kulm to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń sportowych o długiej historii. To dla nas, jako organizatorów, ważne jest, aby cały region był zaangażowany i wspierał to wielkie wydarzenie ”– powiedział Peter Schroecksnadel, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego.
Niezbędne rozmowy z ministerstwem sportu i krajem związkowym Styria zostaną wkrótce zintensyfikowane.

„Najważniejsze wydarzenia sportowe były i nadal są najważniejszymi wydarzeniami w trakcie tej pandemii. Odegrają również ważną rolę w wychodzeniu z kryzysu dla sportu. Nie ma wątpliwości, że organizacja Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w 2024 roku na Kulm , jednej z największych i najbardziej tradycyjnych skoczni do lotów narciarskich, byłaby wielką szansą i zaszczytem. Najpierw konieczne jest ustalenie warunków ramowych z rządem Styrii. Nie mogę się doczekać kolejnych rozmów z przedstawicielami Austrii Związek Narciarski, Styryjski Związek Narciarski, gmina Bad Mitterndorf i lokalny komitet organizacyjny ”, powiedział Christopher Drexler z rządu Styrii.

Przypomnijmy, że aktualnym mistrzem świata w lotach jest Niemiec Karl Geiger, który zdobył złoto tej zimy, w grudniu w Planicy. Kolejne mistrzostwa mają się odbyć w norweskim Vikersund w przyszłym sezonie.

 

Anna Trybuś,
informacja własna

 

Dodaj komentarz