Mistrzowska rywalizacja mężczyzn na normalnej skoczni przyniosła dość niespodziewany triumf Piotra Żyły. Teraz skoczków czeka rywalizacja na dużej Schattenbergschanze (HS-137) w Oberstdorfie. Kto podczas treningów zasygnalizuje wysoką formę? Czy ktoś dołączy do wielkich faworytów? Od dziś wiemy już, że z rywalizacji wypadł wielki faworyt Halvor Egner Granerud, który zaraził się koronawirusem. Do zmagań zgłoszono łącznie 75 skoczków z 17 krajów.
Program zawodów:
- 3 marca 2021 r. (środa):
- 19:15 – oficjalny trening, HS-137.
- 4 marca 2021 r. (czwartek):
- 16:00 – oficjalny trening, HS-137,
- 17:30 – kwalifikacje, HS-137 (Eurosport 1, eurosportplayer.com).
- 5 marca 2021 r. (piątek):
- 15:45 – seria próbna, HS-137,
- 17:00 – konkurs indywidualny, HS-137 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, sport.tvp.pl, eurosportplayer.com).
- 6 marca 2021 r. (sobota):
- 15:45 – seria próbna przed konkursem drużynowym, HS-137,
- 17:00 – konkurs drużynowy, HS-137 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, sport.tvp.pl, eurosportplayer.com).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa środowych treningów:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik |
1 | Arttu Pohjola | FIN | 2001 |
2 | Erik Belshaw | USA | 2004 |
3 | Andreas Schuler | SUI | 1995 |
4 | Nikita Devyatkin | KAZ | 1999 |
5 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | 1999 |
6 | Anton Korchuk | UKR | 2004 |
7 | Decker Dean | USA | 2000 |
8 | Sergey Tkachenko | KAZ | 1999 |
9 | Vojtech Stursa | CZE | 1995 |
10 | Andrei Feldorean | ROU | 2000 |
11 | Andrii Vaskul | UKR | 1999 |
12 | Jarkko Maatta | FIN | 1994 |
13 | Nurshat Tursunzhanov | KAZ | 2003 |
14 | Eetu Nousiainen | FIN | 1997 |
15 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | 2000 |
16 | Yevhen Marusiak | UKR | 2000 |
17 | Ilya Mankov | RSF | 2003 |
18 | Andrew Urlaub | USA | 2001 |
19 | Filip Sakala | CZE | 1996 |
20 | Danil Vassilyev | KAZ | 2004 |
21 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 1993 |
22 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 1994 |
23 | Daniel Andrei Cacina | ROU | 2001 |
24 | Kevin Maltsev | EST | 2000 |
25 | Matthew Soukup | CAN | 1997 |
26 | Cestmir Kozisek | CZE | 1991 |
27 | Casey Larson | USA | 1998 |
28 | Viktor Polasek | CZE | 1997 |
29 | Denis Kornilov | RSF | 1986 |
30 | Danil Sadreev | RSF | 2003 |
31 | Vladimir Zografski | BUL | 1993 |
32 | Dominik Peter | SUI | 2001 |
33 | Artti Aigro | EST | 1999 |
34 | Niko Kytosaho | FIN | 1999 |
35 | Manuel Fettner | AUT | 1985 |
36 | Anders Haare | NOR | 1999 |
37 | Cene Prevc | SLO | 1996 |
38 | Jan Hoerl | AUT | 1998 |
39 | Simon Ammann | SUI | 1981 |
40 | Naoki Nakamura | JPN | 1996 |
41 | Antti Aalto | FIN | 1994 |
42 | Evgeniy Klimov | RSF | 1994 |
43 | Junshiro Kobayashi | JPN | 1991 |
44 | Domen Prevc | SLO | 1999 |
45 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 1991 |
46 | Constantin Schmid | GER | 1999 |
47 | Mikhail Nazarov | RSF | 1994 |
48 | Klemens Murańka | POL | 1994 |
49 | Jakub Wolny | POL | 1995 |
50 | Ziga Jelar | SLO | 1997 |
51 | Severin Freund | GER | 1988 |
52 | Peter Prevc | SLO | 1992 |
53 | Gregor Deschwanden | SUI | 1991 |
54 | Martin Hamann | GER | 1997 |
55 | Michael Hayboeck | AUT | 1991 |
56 | Philipp Aschenwald | AUT | 1995 |
57 | Johann Andre Forfang | NOR | 1995 |
58 | Keiichi Sato | JPN | 1997 |
59 | Stefan Kraft | AUT | 1993 |
60 | Bor Pavlovcic | SLO | 1998 |
61 | Andrzej Stękała | POL | 1995 |
62 | Daniel Huber | AUT | 1993 |
63 | Pius Paschke | GER | 1990 |
64 | Yukiya Sato | JPN | 1995 |
65 | Daniel Andre Tande | NOR | 1994 |
66 | Karl Geiger | GER | 1993 |
67 | Marius Lindvik | NOR | 1998 |
68 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 1996 |
69 | Piotr Żyła | POL | 1987 |
70 | Anze Lanisek | SLO | 1996 |
71 | Dawid Kubacki | POL | 1990 |
72 | Robert Johansson | NOR | 1990 |
73 | Kamil Stoch | POL | 1987 |
74 | Markus Eisenbichler | GER | 1991 |
75 | Halvor Egner Granerud | NOR | 1996 |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Składy kadr mężczyzn:
- Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft.
- Bułgaria: Vladimir Zografski.
- Czechy: Cestmir Kozisek, Viktor Polasek, Filip Sakala, Vojtech Stursa.
- Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev.
- Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytosaho, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen.
- Japonia: Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
- Kazachstan: Nikita Devyatkin, Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko, Nurshat Tursunzhanov, Danil Vassilyev.
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
- Norwegia: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande.
- Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
- Reprezentacja Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej: Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Ilya Mankov, Mikhail Nazarov, Mikhail Purtov, Danil Sadreev.
- Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean, Nicolae Sorin Mitrofan, Mihnea Alexandru Spulber.
- Stany Zjednoczone: Erik Belshaw, Decker Dean, Patrick Gasienica, Casey Larson, Andrew Urlaub.
- Słowenia: Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Cene Prevc, Domen Prevc, Peter Prevc.
- Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Dominik Peter.
- Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Anton Korchuk, Yevhen Marusiak, Andrii Vaskul.
Bartosz Leja,
informacja własna