You are currently viewing Trener niemieckiej reprezentacji pań rezygnuje ze stanowiska
SkiDeutschland, Portrait 2020

Trener niemieckiej reprezentacji pań rezygnuje ze stanowiska

Andreas Bauer, szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji kobiet po zakończeniu sezonu opuści swoje stanowisko. O decyzji 57-latka z Oberstdorfu poinformował dziś rano rodzimy związek narciarski. – Jestem bardzo wdzięczny Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu za pełne zaufanie i współpracę przez lata – mówi trener.

 

Żeńską kadrę kobiet objął jeszcze przed rozpoczęciem Pucharu Świata kobiet w 2011 roku. Pod skrzydłami Bauera niemieckie skoczkinie osiągnęły wiele sukcesów. Carina Vogt została mistrzynią olimpijską oraz dwukrotnie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata na skoczni normalnej. Katharina Althaus zdobyła srebro na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, a Niemki w 2019 roku zostały drużynowymi mistrzyniami świata. Zawodniczki Andreasa Bauera przyczyniły się również do aż czterech złotych medali mistrzostw świata w drużynie mieszanej. Tak wielkie osiągnięcia z narodową reprezentacją to coś czemu bardzo trudno będzie dorównać. Przyszłego następcę Bauera czeka więc bardzo trudne zadanie.

Niemki Gold.Medal Seefeld2019 Seyfarth Straub Vogt Althaus fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Trener niemieckiej reprezentacji pań rezygnuje ze stanowiska
Złote medalistki – Niemki (od lewej: Seyfarth, Straub, Vogt, Althaus), fot. Julia Piątkowska

Andreas Bauer zdecydował, że zakończy swoją pracę i pod koniec tego sezonu ustąpi ze stanowiska głównego szkoleniowca kobiecej reprezentacji Niemiec. 57-latek z Oberstdorfu zdradza, że przyczyną jego decyzji jest chęć skupienia się na swoim „prywatnym projekcie”. – Praca z tym zespołem sprawiła mi przez lata wiele radości. Choć uznałem tę decyzję za bardzo trudną, czas na realizację prywatnego projektu razem z rodziną. Niestety nowych wyzwań nie da się pogodzić z czasochłonnym wysiłkiem trenera federalnego. Jestem bardzo wdzięczny Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu za pełne zaufanie i współpracę przez lata podczas mojej pracy na różnych stanowiskach. Równie wdzięczny jestem mojemu asystentowi Christianowi Bruderowi, moim wspaniałym zawodniczkom,  i oczywiście, mojej żonie i rodzinie – mówi Andreas Bauer.

Horst Hüttel, kierownik ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, nie ukrywa, że cały związek narciarski odczuje brak Bauera na stanowisku szkoleniowca reprezentacji pań. Hüttel docenia jednak jego pracę i w pełni szanuje decyzję o odejściu. – Odnieśliśmy razem wiele wspaniałych sukcesów w ciągu ostatnich 25 lat. Po aktywnej karierze skoczka narciarskiego, w Niemieckim Związku Narciarskim jako trener w kategorii skoków narciarskich mężczyzn i kobiet oraz w kombinacji norweskiej, Andi Bauer zdobył 51 medali. Brał udział w wielu igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Na igrzyskach wygrał trzy razy, a na Mistrzostwa Świata zdobył aż 18 tytułów. Podstawą tej niezwykle udanej ery była niezwykle oddana i wysoce profesjonalna praca Andreasa Bauera. Dlatego bardzo żałuję tej decyzji, ale szanuję ją. Prowadzimy teraz rozmowy z potencjalnymi następcami, ponieważ chcemy zapewnić naszym sportowcom optymalne przygotowanie – mówi rozżalony Hüttel. 

Niemiecki Związek Narciarski, zaledwie rok przed igrzyskami olimpijskimi w Zhangijakou musi szukać nowego trenera dla kadry pań. Naturalnym następcą Bauera wydaje się być jego asystent Christian Bruder. Na oficjalną informację ze strony DSV będziemy musieli jeszcze jednak poczekać.

 

Weronika Brodowska,
DSV/skispringen.com

Dodaj komentarz