You are currently viewing Koniec sezonu dla sióstr Malsiner i kontuzja Manueli, w tle konflikt z włoską federacją
Lara Malsiner i Jessica Malsiner (fot. Julia Piątkowska)

Koniec sezonu dla sióstr Malsiner i kontuzja Manueli, w tle konflikt z włoską federacją

Siostry Malsiner znane z żeńskich zmagań w skokach narciarskich nie wystartują już w tym sezonie. Okazuje się, że ich absencja w zbliżających się konkursach w Rosji może być spowodowana… konfliktem z Włoskim Związkiem Sportów Zimowych. „Wiem, że wszystko, co w tym momencie przyszłoby mi do głowy zostałoby uznane za obraźliwe. Jak wszyscy, którzy chcą uwolnić wewnętrze demony milczę z powodu potencjalnych konsekwencji” – napisała.

 

Wielkie nadzieje i kwarantanna w Niemczech

Mistrzostwa Swiata Oberstdorf2021 konkurskobiet normalhill fotJuliaPiatkowska 52 - Koniec sezonu dla sióstr Malsiner i kontuzja Manueli, w tle konflikt z włoską federacją
Lara Malsiner (fot. Julia Piątkowska)

Siostry Malsiner wyraźnie zapisały się już w damskiej odsłonie skoków narciarskich. Najstarsza 23-letnia Manuela jest mistrzynią świata juniorek z 2017 roku. Ponadto raz, w japońskim Zao, stała na podium zawodów Pucharu Świata. „Środkowa” z sióstr, 19-letnia Lara, również wskoczyła do czołowej trójki w austriackim Hinzenbach, ponadto ma na swoim koncie dwa brązowe medale z juniorskiego czempionatu z 2019 i 2020 roku. Również najmłodsza z nich, 19-letnia Jessica, od tego sezonu regularnie punktuje w zawodach Pucharu Świata.

To właśnie dodatni wynik testu na koronawirusa u tej ostatniej spowodował lawinę niesprzyjających zdarzeń. Z tego właśnie powodu cała reprezentacja Włoch została wykluczona ze startu w drugiej części Mistrzostw Świata w Oberstdorfie, a Lara wraz z Jessicą zostały skierowane na kwarantannę.

Obie siostry nie kryły swojej frustracji z zaistniałej sytuacji, dzieląc się emocjami za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Po walce o awans do zawodów, już w pierwszym konkursie udało mi się zająć dobre 18. miejsce. Teraz jednak mój udział w mistrzostwach, mimo otrzymania trzech wyników negatywnych w ostatnich dwóch dniach, dobiegł końca przez pozytywny wynik testu, który otrzymała Jessica – informowała wyraźnie niepocieszona Lara. Włoska skoczkini nie mogąc pogodzić się z decyzją niemieckiego sanepidu nie przebierała w słowach. – Co to za ciężka choroba, o której istnieniu dowiesz się jedynie wykonując test – nie przebierała w słowach.

Naprawdę ciężko jest zakończyć Mistrzostwa Świata w taki sposób. Zrozumienie tej sytuacji nie jest dla mnie łatwe. Jeszcze wczoraj rywalizowałam w zawodach i osiągnęłam życiowy wynik, a dziś zostaję uziemiona w swoim pokoju na kwarantannie. Za mną wiele bólu i łez, ale nie mogę się doczekać startu w turnieju Blue Bird – dodała Jessica.

 

Włoskie siostry tej zimy już nie skoczą

DSC 0310 - Koniec sezonu dla sióstr Malsiner i kontuzja Manueli, w tle konflikt z włoską federacją
Manuela Malsiner (fot. Bartosz Leja)

Jak się jednak okazało, żadnej z sióstr nie zobaczymy jednak na starcie rosyjskiego tournée w ramach Pucharu Świata. Jak po raz kolejny dowiadujemy się z mediów społecznościowych zawodniczek, w grę może wchodzić konflikt z rodzimą federacją, której decyzje mogły spowodować wycofanie włoskich skoczków i skoczkiń w drugiej części czempionatu w Oberstdorfie.

To dla nas koniec sezonu. Przez chwilę zastanawiałam się jak podzielić się z wami swoim wielkim rozczarowaniem. Wiem, że wszystko, co w tym momencie przyszłoby mi do głowy zostałoby uznane za obraźliwe wobec włoskiej federacji narciarskiej. Więc nic nie powiem… Jak wszyscy, którzy chcą uwolnić wewnętrze demony, ale milczą z powodu konsekwencji” – napisała wyraźnie rozgoryczona. „Szczerze mówiąc nie rozumiem takiej decyzji. Przez cały sezon jeździliśmy na wszystkie zawody Pucharu Świata, a teraz przez ostatnimi konkursami w Rosji pojawiają się problemy, pomimo poddania się kwarantannie przez ostatnie czternaście dni, a także otrzymania pięciu negatywnych wyników testów” – zakończyła.

Przy okazji wyjaśniła się kwestia dłuższej absencji najstarszej z sióstr, Manueli, która w tym sezonie wystąpiła jedynie podczas inauguracyjnych sezon zawodów w Ramsau, gdzie zajęła 40. miejsce. Jak się jednak później okazało, 23-latka z doznała kontuzji. „Na pewno zastanawialiście się, co się działo z Manuelą w ostatnim czasie. Niestety nie mamy jednak dobrych wiadomości. Na kilka dni przed zawodami Pucharu Świata w Ljubnie [22-24 stycznia – przyp.red.] Manuela upadła podczas treningu w Villach i doznała zwichnięcia barku, co oznaczało dla niej koniec sezonu” – czytamy na oficjalnym profilu sióstr Malsiner na Instagramie.

Sugerując się informacjami przekazywanymi przez włoskie siostry, jedynym pozytywem jest to, że dolegliwości zdrowotne związane z wirusem SARS-CoV-2 już ich nie dotyczą.

 

Łukasz Serba,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz