You are currently viewing Puchar Rosji: Kotik i Szyszkin najlepsi w Czajkowskim, podwójne zwycięstwo Awaakumowej
Irina Avvakumova (fot. Julia Piątkowska)

W miniony weekend na skoczniach kompleksu Śnieżynka w Czajkowskim (HS-102 i HS-140) odbyły się konkursy Pucharu Rosji. W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Kirił Kotik oraz Wadim Szyszkin. W żeńskich zmaganiach dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się Irina Awwakumowa.

Zwycięstwa Kotiła i Szyszkina

CoC.Zakopane2017.Vadim .Shishkin.fot .Magdalena.Janeczko 413 - Puchar Rosji: Kotik i Szyszkin najlepsi w Czajkowskim, podwójne zwycięstwo Awaakumowej
Vadim Shishkin (fot. Julia Piątkowska)

Podczas piątkowej rywalizacji na skoczni HS-102 (K-95) na czele stawki uplasował się Kirił Kotik. 22-latek w pierwszej serii korzystając z wiatru pod narty poszybował za rozmiar obiektu uzyskując 104 metry. Podczas drugiego skoku trafił na bezwietrzne warunki i oddał skok na 98 metr. Na drugim miejscu podium uplasował się Aleksandr Bażenow, który uzyskał 103,5 oraz 96,5 metra i do triumfatora stracił cztery punkty. Podium pierwszego konkursu uzupełnił Wadim Szyszkin (98,5 / 95,5 m).

Na czwartym miejscu uplasował się Nikołaj Matawin (95,5 / 96,5 m). Piąty był Władisław Mustafin (95,5 / 95,0 m), natomiast szóste miejsce zajął Aleksandr Marczukow (96,5 / 91,0 m).

W niedzielę zmagania o Puchar Rosji przeniosły się na duży obiekt (K-125 / HS-140). Tam na najwyższym stopniu podium uplasował się 25-letni Wadim Szyszkin, który w obu skokach poszybował za punkt konstrukcyjny uzyskując 128 oraz 132 metry. Z niespełna siedmiopunktową stratą do swojego rówieśnika na drugim miejscu zameldował się Aleksandr Bażenow, który w swoich próbach uzyskał 121,5 i 129 metrów. Czołową trójkę uzupełnił Ilmir Hazetdinow, który oddał skoki na odległość 128,5 oraz 123,5 metra.

Tuż za podium uplasował się zwycięzca pierwszego konkursu Kirił Kotik (121,0 / 127,5 m). Skład najlepszej szóstki uzupełnili Emil Kalimullin (127,5 / 119,0 m) oraz Nikołaj Matawin (121,0 / 123,5 m).

Podwójny triumf Awwakumowej

Czajkowski Sniezynka fot.FIS .Ski .Jumping.Chaikovsky 300x200 - Puchar Rosji: Kotik i Szyszkin najlepsi w Czajkowskim, podwójne zwycięstwo Awaakumowej
Kompleks skoczni Śnieżynka w Czajkowskim (fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky)

W pierwszym konkursie kobiet na normalnej skoczni w Czajkowskim na najwyższym stopniu uplasowała się najbardziej doświadczona w całej stawce Irina Awwakumowa. 30-latka w pierwszej serii oddała skok na 97. metr, a w finałowym skoku na odległość 100,5 metra zbliżyła się do rozmiaru obiektu. Na drugim stopniu podium z ogromną stratą 55,5 punktu do starszej koleżanki, stanęła Kristina Prokopiewa, która w swoich próbach uzyskała 90,5 oraz 95 metrów. Trzecie miejsce zajęła Irma Machinia, która oddała skoki na 87 i 88 metrów.

Tuż za podium uplasowała się Ksenia Kabłukowa (86,5 / 88,0 m). Czołową szóstkę uzupełniły Jelizawieta Mochowa (82,5 / 81,5 m) oraz Aleksandra Barancewa (81,0 / 76,0 m).

Podczas niedzielnych zmagań na dużym obiekcie HS-140 po raz drugi na pierwszym miejscu uplasowała się Irina Avvakumowa która poszybowała na 127,5 i 108,5 metra. Ze stratą 44,6 punktu do zwyciężczyni, na drugiej pozycji zameldowała się Irma Machinia (116,0 / 116,5 m), a podium uzupełniła Kristina Prokopiewa, która w swoich skokach uzyskała 115 oraz 115,5 metra.

Skład czołowej szóstki konkursu uzupełniły: Ksenia Kabłukowa (104,5 / 101,5 m), Waleria Rimdionok (97,0 / 102,0 m) oraz Aleksandra Barancewa (87,0 / 102,5 m).