You are currently viewing Puchar Świata w Niżnym Tagile z udziałem kibiców!
Maskotka PŚ w Niżnym Tagile (fot. Alexey Kabelitskiy / Nizhny Tagil FIS Ski Jumping World Cup)

Puchar Świata w Niżnym Tagile z udziałem kibiców!

Obecnie trwający sezon Pucharu Świata jest zupełnie inny niż wszystkie wcześniejsze. Podczas pandemii koronawirusa trybuny na skoczniach świecą pustkami, a zawodnicy nie mogą liczyć na głośny doping kibiców. Dla fanów pojawiła się pierwsza... i ostatnia w tym sezonie szansa wejścia na skocznię. Najliczniej skorzystają z niej z pewnością Rosjanie, ponieważ właśnie ruszyła sprzedaż na zaplanowane na przyszły weekend zawody Pucharu Świata kobiet w Niżnym Tagile.

 

NiznyTagil2020 Bocian fot.AnastasiaPoryadina2 - Puchar Świata w Niżnym Tagile z udziałem kibiców!
Skocznie w Niżnym Tagile (fot. Anastasiya Poryadina)

Pandemia koronawirusa spowodowała, że ostatnie zawody z cyklu Pucharu Świata z udziałem kibiców miały miejsce ponad rok temu. Już podczas inauguracyjnego konkursu turnieju Raw Air w Oslo w 2020 roku, kibice nie mogli wejść na skocznię i dopingować zawodników, a w aktualnie trwającym sezonie pasjonaci skoków narciarskich ani razu nie mieli możliwości pojawienia się na trybunach. Dopiero w zawodach Pucharu Świata kobiet w Niżnym Tagile pojawi się możliwość uczestniczenia kibiców w sportowej imprezie.

Sezon 2020/2021, szczególnie dla Pań, jest inny niż poprzednie. W wyniku obostrzeń i wprowadzonych restrykcji zostało odwołanych aż 14 konkursów. Ostatnie żeńskie zawody w tym sezonie odbędą się w Rosji, a konkretnie w Niżnym Tagile i Czajkowskim. Panie będą miały okazję do startu w turnieju "Russian Tour Blue Bird", podczas którego odbędą się cztery konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Zmagania te wyłonią nie tylko triumfatorkę tego cyklu, ale także zawodniczkę, która zdobędzie Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Puchar Swiata Rasnov2021 2konkurskobiet fotDanielMaximilianMilata 5 - Puchar Świata w Niżnym Tagile z udziałem kibiców!
Nika Kriznar (fot. Daniel Maximilian Milata)

Już miesiąc temu pojawiały się pierwsze informacje, że podczas zmagań w Niżnym Tagile prawdopodobnie pojawią się kibice. Teraz informacja ta została potwierdzona. Co więcej, ruszyła sprzedaż biletów na zawody w miejscowości położnej tuż za umowną granicą Europy i Azji. Dla zainteresowany... bilety na zawody dostępne są TUTAJ >>>

W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi obwodu swierdłowskiego, liczba widzów na trybunach nie przekroczy 50 procent wszystkich miejsc. Warto pokreślić, że mimo udziału kibiców w pierwszej części rosyjskiego turnieju, podczas finałowych zawodów w Czajkowskim (26-28 marca), trybuny będą ponownie puste.

Do startu zawodów w Niżnym Tagile zostały zgłoszone zawodniczki z aż 17 państw. Walka o kryształową kulę wśród kobiet nie jest jednak jeszcze przesądzona. Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Słowenka Nika Križnar (611 pkt), a druga ze stratą zaledwie pięciu punktów jest Japonka Sara Takanashi. Trzecia jest Norweżka Silje Opsteh, która ma 134 punkty straty do liderki. Dodajmy jednak, że do zdobycia panie mają jeszcze maksymalnie 400 pucharowych punktów.

 

Program PŚ Pań w Niżnym Tagile:

 • 20 marca 2021 r. (sobota):
  • 09:45 – oficjalny trening,
  • 11:45 – kwalifikacje,
  • 13:00 – konkurs indywidualny.
 • 21 marca 2021 r. (niedziela):
  • 11:30 – kwalifikacje,
  • 13:00 – konkurs indywidualny.

 

Anna Fergisz,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz