You are currently viewing Koronawirus w słoweńskiej kadrze!

Koronawirus w słoweńskiej kadrze!

Tuż przed rozpoczęciem zawodów w Planicy pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymał jeden ze słoweńskich skoczków. Z finałowych zmagań w lotach narciarskich poza zakażonym Presečnikiem został wykluczony również jego kadrowy kolega, Tjaš Grilc.

 

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Jernej Presečnik. W związku z bliskim kontaktem z zakażonym na starcie konkursów lotów w Planicy nie zobaczymy również Tjaša Grilca. Dla młodych Słoweńców oznacza to koniec marzeń o zaprezentowaniu się w konkursach najwyższej rangi na Letalnicy. Robert Hrgota podał, że Mark Hafnar i Žak Mogel zastąpią wykluczoną dwójkę w zawodach lotów narciarskich. – Wynik testu Jerneja Presečnika był pozytywny. Na podstawie bliskiego kontaktu został wykluczony również Tjaš Grilc. Zawodnicy opuścili już hotel, w którym przebywała kadra narodowa – mówił główny trener słoweńskiej kadry.

Jednocześnie komitet organizacyjny zawodów zdecydował o zamknięciu całego terenu, wokół którego odbywają się przygotowania do konkursów Pucharu Świata. Organizatorzy tłumaczą swoją decyzję chęcią zapewnienia wszystkim zawodnikom i personelowi bezpieczeństwa podczas finałowych zmagań w Planicy.

 

Weronika Brodowska,
sloski.si/siol.net

 

Dodaj komentarz